Nocturna a căzut pentru a doua oară la Poli Timişoara – Petrolul. Bănăţenii vor pierde la „masa verde”. Incidente între fani şi forţele de ordine

Antena Sport Publicat: 24 februarie 2022, 20:26 / Actualizat: 24 februarie 2022, 22:47

Nocturna a căzut pentru a doua oară la Poli Timişoara – Petrolul. Bănăţenii vor pierde la „masa verde. Incidente între fani şi forţele de ordine

Probleme cu nocturna la Poli Timişoara - Petrolul Ploieşti

Captură Digi Sport

Poli Timişoara – Petrolul Ploieşti se va decide la masa verde

Meciul Politehnica Timişoara – Petrolul Ploieşti, primul acest an în Liga 2, contând pentru etapa a XVII-a, a fost oprit definitiv, joi seară, în minutul 37, după ce nocturna de la stadionul timişorenilor a cedat de două ori.

Prima dată, nocturna s-a stins în minutul 8. Atunci fanii au scandat, au cântat şi au oferit un spectacol pirotehnic. De asemenea, ei şi-au aprins lanternele de la telefoane, cântând tot timpul. După trei minute de întrerupere, cele două echipe au intrat la vestiare, împreună cu brigada de arbitri.

În minutul 37, nocturna a cedat însă din nou şi echipele au plecat iar la vestiare, iar Petrolul a anunţat că potrivit regulamentului va câştiga meciul la masa verde.

Partidele FC Buzău – Astra, Politehnica Iaşi – FC Braşov, Metaloglobus Bucureşti – CSC Şelimbăr, Csikszereda Miercurea Ciuc – Unirea Dej, Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara, Dacia Unirea Brăila – Unirea Slobozia şi Unirea Constanţa – CSA Steaua vor avea loc sâmbătă, meciul Hermannstadt – Dunărea Călăraşi se va disputa duminică, iar confruntarea Universitatea Cluj – Confordia Chiajna este programată luni.

Min. 37: Nocturna a picat pentru a doua oară la Poli Timişoara – Petrolul Ploieşti. Conform regulamentului, Poli Timişoara ar trebui să piardă partida la masa verde.

INFO: Probleme cu nocturna în primul meci al anului din Liga 2. Nocturna pe stadionul „Dan Păltinişanu” a picat după numai 8 minute. Meciul s-a reluat după alte 7 minute, timp în care au fost şi incidente între fani şi forţele de ordine. Ultraşii bănăţeni au arpins torţe şi au aruncat cu petarde.

Min. 9: Partida s-a reluat după ce instalaţia de nocturnă şi-a revenit.

Min. 8: Partida a fost întreruptă.

Min. 1: A început partida.

Poli Timişoara – Petrolul Ploieşti – echipele de start

Poli Timișoara: Păduraru – Radu, Mera, Scutaru, Pamfile – Andrei, Ignea, Lazăr, Oanea – Rogosic, Ursu
Antrenor: Nicolae Croitoru

Petrolul: Avram – Pîrvulescu, Huja, Vrhovac, Țicu – Cebotaru, Seto – Bratu, Tucaliuc, Gheorghe – Diarra
Antrenor: Nicolae Constantin

• Poli Timişoara – Petrolul Ploieşti s-a întrerupt de două ori din cauza nocturnei
  • Poli pierde la masa verde

23:55 VIDEORafa Mujica, un nou gol în AntenaPLAY. Atacantul dorit de Gigi Becali a marcat în Rio Ave – Arouca 1-1, din Liga Portugal 23:47 „E incredibil” Ce a remarcat Mihai Stoica la Gică Hagi după Farul – CFR Cluj 5-1 23:40 Formula 1: Cursa de sprint a Marelui Premiu al Chinei, LIVE pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY (06:00) 23:32 „Ce ar spune Dan Petrescu după ce aţi primit 5 goluri de la Farul?” Cristi Manea a cedat şi şi-a anunţat plecarea de la CFR Cluj 23:30 Palermo – Parma 0-0 în AntenaPLAY. Dennis Man şi Valentin Mihăilă s-au întrecut în ratări! 23:23 Mario Camora, devastat după Farul – CFR Cluj 5-1! Mesaj dur către colegi: „Să le fie ruşine tuturor, să nu ieşim din casă” 23:07 Gică Hagi a dezvăluit de ce a renunţat la Constantin Budescu: „Ştie că e un hotel frumos la Mamaia!”. Anunţ după Farul – CFR 5-1 22:59 Răspunsul lui Louis Munteanu atunci când a fost întrebat de interesul FCSB-ului şi al Rapidului! Ce a spus vedeta lui Gică Hagi 22:46 Ionuţ Cojocaru, noul star al lui Gică Hagi. „Dublă” şi assist în Farul – CFR Cluj 5-1: „Un meci formidabil! Asta trebuie să fac” 22:33 Farul a ajuns pe locul 2 în Liga 1, CFR Cluj a căzut pe 4 după umilinţa de la Ovidiu! Cum arată acum clasamentul în play-off Vezi toate știrile