Închide meniul

”A făcut lucruri grave!” Dan Petrescu nu mai vrea să audă de Denis Alibec. Atacantul nu mai are nicio șansă la CFR Cluj

Dragoș Vasile Publicat: 16 ianuarie 2022, 20:02

Comentarii
”A făcut lucruri grave!” Dan Petrescu nu mai vrea să audă de Denis Alibec. Atacantul nu mai are nicio șansă la CFR Cluj

Profimediaimages

Dan Petrescu nu mai vrea să audă de Denis Alibec

Denis Alibec a fost împrumutat de la Kayserispor, însă CFR Cluj nu mai are nevoie de serviciile sale. Astfel, atacantul cotat la 1.2 milioane de euro trebuie să își caute o nouă echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Denis (n.red. Alibec) trebuie să își caute o echipă unde să joace. Și-a manifestat dorința să plece. Dan Petrescu a spus că nu se va mai baza pe serviciile lui. Vom vedea ce alege Denis. Noi avem posibilitatea să îl lăsăm până la vară, când îi va expira contractul. A spus că vrea să meargă la altă echipă pe stilul lui, unde să joace.

În anumite momente, Alibec a făcut lucruri grave. Au fost momente de indisciplină, cum a fost atunci când și-a aruncat tricoul. S-a trecut cu vederea, dar sunt lucruri repetate. Dacă nu dai totul la antrenament, pe teren, la Dan Petrescu, e greu să joci”, a declarat Bogdan Mara pentru digisport.ro.

Salariul uriaș al lui Denis Alibec la CFR Cluj

Denis Alibec se află într-o postură dificilă! Din cauza” salariului foarte mare pe care îl are la CFR, acesta nu își poate găsi un alt club pentru care să evolueze până la finalul sezonului.

Conform digisport.ro, atacantul de 31 de ani are un salariu total de 66.000 de euro pe lună, din care 35.000 de euro sunt plătiți de campioana României. Restul de 31.000 de euro provin de la clubul de care ține, Kayserispor.

Reclamă
Reclamă

Astfel, e foarte greu ca, în Liga 1, un club să îl ia pe Alibec de la Cluj, acolo unde Dan Petrescu a decis să nu îl ia în cantonamentul din Marbella, ruptura dintre cele două părți fiind evidentă. Niciun alt club nu are în acest moment în componență un jucător cu salariu de 35.000 de euro pe lună.

La FCSB, unde este cunoscut faptul că Gigi Becali își răsfață jucătorii, cel mai bine plătit este Florin Tănase, cu 30.000 de euro pe lună. El este urmat de Claudiu Keșeru, cu 25.000, și de Florinel Coman, cu 20.000 de euro pe lună.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:24
Marius Şumudică a anunţat cu ce echipă semnează: “M-am înțeles”
16:21
Andrei Coubiș la Dinamo din iarnă? Zeljko Kopic, verdict clar în cazul fundașului
15:42
“Marca Steaua să fie scoasă la licitaţie!” Victor Piţurcă, de partea lui Gigi Becali în războiul cu MApN
15:18
“Mă aștept să fiu titular!” Răzvan Marin continuă disputa cu Mircea Lucescu
15:10
Gigi Becali s-a ambalat degeaba. Câți bani ar primi de fapt patronul de la FCSB de pe urma Cupei Mondiale
14:01
Cristiano Ronaldo a reacționat după ce a doborât un nou record în fotbal: “Nu e un secret”
1 Mircea Lucescu i-a cerut scuze unui jucător după România – Austria: “O fac public” 2 Mircea Lucescu, dat pe spate de un tricolor la meciul cu Austria: “Extraordinar! Parcă era noul Cămătaru” 3 Qatar – Emiratele Arabe Unite 2-1. Olăroiu, pas greşit: “O mare dezamăgire!” Ce şanse mai sunt pentru World Cup 2026 4 “Să zică direct că nu e nevoie de mine!” Răzvan Marin a răbufnit la criticile lui Mircea Lucescu 5 Veste proastă pentru Zeljko Kopic! Alexandru Musi, scos pe targă după 28 de minute în meciul cu Cipru U21 6 Portugalia – Ungaria 2-2, în preliminariile World Cup 2026. Victorii pentru Anglia, Spania și Turcia. Rezultatele serii
Citește și