Închide meniul

Academica Clinceni – FCSB 0-2 | Cele două echipe, făcute praf după meci! "Era ca în dansul elefanților. În cel mai bun caz a fost un joc de Liga 2"

Antena Sport Publicat: 23 aprilie 2021, 5:19

Comentarii
Academica Clinceni – FCSB 0-2 | Cele două echipe, făcute praf după meci! "Era ca în dansul elefanților. În cel mai bun caz a fost un joc de Liga 2"

Academica Clinceni - FCSB 0-2

"A fost un meci jalnic! Au fost greșeli impardonabile și un ritm de joc care nu are treabă cu fotbalul mare! Aveam impresia că Academica Clinceni nu va marca nici dacă joacă două săptămâni. Era ca în dansul elefanților, hipopotamilor. Era un joc lent. Jocul a fost submediocru! Este rușinos jocul din seara asta! În cel mai bun caz a fost un joc de Liga 2!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

E important pentru FCSB că a redevenit lider, dar dacă nu se face o analiză a jocului și a hibelor va fi o mare problemă. Va pierde din nou titlu. Parcă e mai aproape ca oricând, dar pe final arată ca un alergător care gâfâie. Nu vorbim doar de meciul acesta. Merge cu frâna de mână trasă. Mi se pare că jucătorii nu sunt stăpâni pe ei, că nu au nerv, că nu limpezime. Fac greșeli individuale", a spus Ionuţ Chirilă, citat de gsp.ro.

Academica Clinceni – FCSB 0-2 | Petrea: Din punct de vedere al agresivităţii ar trebui să schimbăm un pic la meciul următor

Anton Petrea a declarat, joi seară, după meciul cu Academica Clinceni, scor 2-0, că la jocul următor este necesară mai multă agresivitate. 

“O victorie foarte importantă. Fiecare punct este important, e important să ne menţinem pe prima poziţie. Am încercat să jucăm mai repede decât de obicei şi să destabilizăm apărarea adversă şi datorită acestui lucru am avut situaţii la poartă. Miron şi-a revenit destul de bine, destul de repede. 

A dus repriza foarte ok. La Perianu am observat că n-am avut o agresivitate la mijlocul terenului pe faza defensivă şi introducerea lui Oaidă am considerat că ne poate ajuta mai mult. Din punct de vedere al agresivităţii ar trebui să schimbăm un pic la meciul următor”, a spus Petrea.

Reclamă
Reclamă

FCSB a învins, joi seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, Academica Clinceni, într-un meci din etapa a doua a play-off-ului Ligii 1. Golurile au fost marcate de Florin Tănase, în minutele 26 şi 57.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:52
Cum se poate schimba lista cu posibilele adversare ale României de la barajul de World Cup 2026. Ultimele calcule
10:07
Lotul ales de Mircea Lucescu pentru România – San Marino. Trei jucători, OUT
10:00
România – San Marino LIVE VIDEO (21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Ultimul meci al tricolorilor în preliminarii
9:44
Victor Wembanyama s-a accidentat din nou! Cât va lipsi starul lui San Antonio Spurs
9:37
“Am făcut oferte”. Gigi Becali începe asaltul pe piaţa transferurilor. Ultimele detalii de la negocieri
9:31
Donald Trump şi “permisul FIFA”, pentru accelerarea procedurii de obţinere a vizei pentru Statele Unite
1 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 2 “L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia! 3 Prima mutare făcută de FCSB. De astăzi este la club, Meme Stoica a făcut anunţul 4 Denis Drăguş a plecat din cantonamentul naţionalei. Mircea Lucescu: “Nici nu l-am mai văzut” 5 Marius Șumudică, ținta unui derapaj șocant: “Schizofrenic, gunoi absolut. Se considera cel mai tare antrenor” 6 Gigi Becali a făcut oferte pentru cinci transferuri. Meme: “Suntem deja în discuții”
Citește și