Academica Clinceni – FCSB s-a terminat 0-3, iar vicecampioana s-a apropiat la 6 puncte de liderul CFR Cluj. Andrei Cordea, care a marcat împotriva fostei sale echipe se gândeşte doar la primul titlu din cariera sa.
FCSB visează la un nou titlu după ce s-a apropiat la 6 puncte de CFR
FCSB s-a distrat cu Academica Clinceni. Andrei Cordea a marcat după 7 etape, dar nu vrea să se oprească aici. “Am dominat meciul cap-coadă. Aveam nevoie să câştăgăm. E bine că am dus 3 puncte la Bucureşti. Trebuia să înscriu că nu am mai reuşit să dau gol de 7 etape. Sper să înscriu şi cu Chindia. Sper că cu acest gol să-mi revin la forma din trecut”, a spus Amdrei Cordea la finalul meciului cu Academica Clinceni, conform digisport.ro.
Cordea i-a pus gând rău CFR-ului
După victoria la scor de neprezentare în faţa celor de la Academica Clinceni FCSB s-a apropiat la 6 puncte de liderul CFR Cluj, după disputarea a 25 de etape din sezonul regulat. “Se va juca titlul până în ultima etapă. Sper să ne apropiem pentru că practicăm un fotbal frumos. Noi trebuie să ne apropiem. Dacă reuşim să batem Chindia ne apropiem şi mai mult. Pe Craiov nu îi neglijez. Şi ei sunt o candidată la titlu”, a mai spus Andrei Cordea, conform sursei citate.
Etapa viitoare, FCSB joacă împotriva celor de la Chindia Târgovişte, duminică de la ora 19.55. De partea cealaltă, campioana CFR Cluj are meci în deplasare, pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaş, sâmbătă, tot de la ora 19.55.
- Vicecampioana visează la un nou titlu după ce s-a apropiat la 6 puncte de CFR
- Andrei Cordea nu a avut milă de fosta echipă
- China Smash 2025 e live în AntenaPLAY, în perioada 25 septembrie – 5 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Răzvan Burleanu, vizită la Senatul României! Se pregăteşte o decizie istorică pentru fotbalul românesc
- Cum controlează Adrian Mutu un teren al statului câștigat fără licitație. Programul, făcut în beneficiul propriu
- Ion Geolgău, ca și demis de la FRF. Decizia pregătită după scandalul de hărțuire sexuală în care a fost implicat
- Ion Geolgău a recunoscut că a trimis mesaje de hărțuire mamei unui junior: “Regret sincer acest lucru”
- A fost o speranță la Dinamo, iar acum a semnat în Liga a 3-a. Unde a ajuns să joace