Accidentarea lui Denis Alibec, mai gravă decât se credea! Veşti dezastruoase pentru Dan Petrescu. Cât va mai lipsi atacantul lui CFR Cluj

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 16.09.2021, 13:35
Actualizat: 16.09.2021, 13:35

Dan Petrescu a primit veşti dezastruoase chiar înaintea meciului Jablonec - CFR Cluj, din grupele UEFA Conference League. Accidentarea suferită de Denis Alibec este gravă, atacantul de 30 de ani fiind indisponibil o lungă perioadă de timp.

Denis Alibec

Denis Alibec a revenit pe teren

Mediafax Foto / Dan Horia Tautan via Hepta

Alibec s-a „rupt” în timpul meciului României cu Islanda, din preliminariile Campionatului Mondial din 2022. Vârful de la CFR Cluj a acuzat probleme musculare şi nu va putea reveni prea curând pe teren.

Detalii despre accidentarea lui Denis Alibec

Denis Alibec a avut probleme medicale destul de mari, o ruptură musculară la coapsă. Deci probabil o lună, o lună și jumătate va avea nevoie. Va fi o absență importantă. Din păcate, această accidentare este grea și pentru clubul nostru, și pentru echipa națională„, a spus Bogdan Mara pentru sport.ro.

În condiţiile date, Alibec se va antrena normal abia la finalul lunii viitoare. Ratează „dubla” cu Universitatea Craiova, din Liga 1 şi Cupa România, dar şi disputa din deplasare cu UTA. Este în pericol şi confruntarea din Gruia, cu Randers.

Ce a putut să posteze Denis Alibec în timp ce CFR Cluj se chinuia cu FC Botoşani

În loc să se recupereze, atacantul a ieşit să se distreze. Vârful campioanei a postat o fotografie de la Untold, festivalul de muzică care a avut loc la Cluj.

Momentul în care Alibec a postat fotografia a fost chiar în timp ce echipa sa se chinuia cu FC Botoşani în Moldova.

Fanii au răbufnit după ce au văzut fotografia: „Te zic la Dan Petrescu bă”, „Cică accidentat”, „Alo alo…. 0-0 la pauză la Botoșani…..”, „CFR Cluj joaca la Botoșani, și Alibec e la Untold în același timp. Asta înseamnă să fii mafiot”, l-au „taxat” fanii în secţiunea de comentarii.

Două goluri a înscris Denis Alibec în cele cinci meciuri din Liga 1 jucate în tricoul lui CFR Cluj.

Dan Petrescu
Fotbal intern • 22 oct., 8:18
„Cam asta e faţa echipei”. Avertisment pentru Dan Petrescu după o nouă înfrângere a CFR-ului: „Ar trebui judecat la finalul sezonului”
Dan Petrescu, în timpul unei conferințe de presă
Fotbal intern • 22 oct., 0:41
CFR Cluj – AZ Alkmaar 0-1 | Dan Petrescu, declarație uluitoare. „Meritam victoria!” „Bursucul” a dat vina pe arbitraj. „Am avut un penalty!”
Dan Petrescu este antrenorul celor de la FCSB
Fotbal intern • 22 oct., 0:32
CFR Cluj – AZ Alkmaar 0-1 | Momente de panică. Dan Petrescu nu și-a mai simțit mâna în timpul meciului: “Era amorțită total! Bine că a fost doctorul acolo!“ Ce a spus despre plecarea de la campioană

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Culiță Sterp, întâlnire emoționantă cu tatăl său. Bărbatul și-a părăsit familia când copiii săi erau mici:
23:33 Dinamo – Rapid 1-1 | „N-au fost cântăriți niciodată!” Mircea Rednic, dezvăluiri halucinante. „Câinii”, ca în ligile de amatori. „Au avut și 7 kg în plus!” 23:32 Negumereanu își distruge adversarul din UFC! Victorie prin TKO în mai puțin de 2 minute 23:24 Dinamo – Rapid 1-1 | Scandal la finalul derby-ului. Cristi Săpunaru, în conflict cu fanii celor din Ştefan cel Mare. Fundaşul a sărit la bătaie 23:11 Dinamo – Rapid 1-1 | „Ne încurcăm cu echipele mici!” Rapidiștii, supărați că n-au dat de pământ cu echipa lui Rednic. „Nu am jucat nimic!” 23:10 Dinamo – Rapid | „Trebuie să ne ridicăm”. Deian Sorescu, dezamăgit după Derby. Ce le-a transmis fanilor după noile restricţii 22:47 Dinamo – Rapid | „E greu să rezişti 30 de minute în apărare”. Gabriel Torje, supărat după derby. Ce i-a spus Mircea Rednic la finalul meciului 22:25 Dinamo – Rapid 1-1. Super-goluri în derby-ul etapei! „Câinii” sunt blestemați. 10 etape la rând fără victorie pentru dinamoviști 22:10 Dinamo – Rapid | Gabi Torje, gol de poveste în derby! Execuție fabuloasă a căpitanului „câinilor” 22:07 VIDEO Benny Adegbuyi, făcut KO în runda a doua! Meci de coșmar pentru luptătorul român 21:23 FotoMomente de panică în meciul Dinamo – Rapid! A fost nevoie de intervenţia de urgenţă a ambulanţei. Răuţă, cu masca de oxigen, a ajuns la spital UPDATE
Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6 | Simona, eliminată în sferturile de finală de la Kremlin Cup! Sportiva noastră a luptat eroic în setul secund