Adi Popa a dezvăluit numele celui mai dur adversar: "Nu era obraznic, dar încerca să mă lovească mereu"

Antena Sport Publicat: 30 iulie 2020, 5:30 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:13

Comentarii
Adi Popa a dezvăluit numele celui mai dur adversar: "Nu era obraznic, dar încerca să mă lovească mereu"

Adi Popa a vorbit despre cel mai greu adversar

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Adi Popa a rămas liber de contract după ce i-a expirat contractul cu FCSB, dar şi înţelegerea cu Reading, acolo de unde a fost împrumutat. În ultima perioadă, Popa a intrat în dizgraţia lui Gigi Becali, fapt ce a dus la despărţirea de FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Au fost şi momente când "Motoreta" era unul dintre preferaţii patronului FCSB şi om de bază în echipă. Popa şi-a adus aminte şi de duelurile tari din derby-urile cu Dinamo. Acolo a avut parte şi de cel mai dur adversar. 

Am avut o problemă în derby-uri cu Steliano Filip. Tot timpul reușeam să mă detașez. Nu era obraznic, dar juca agresiv, încerca să mă lovească la fiecare fază. Încercam să mă axez pe jocul meu și asta era cel mai important”, a declarat Adi Popa pentru Prosport

Adi Popa şi-a încheiat contractul cu Reading

Popa a rămas liber de contract după ce şi înţelegerea cu englezii a expirat. Fostul mijlocaş de la FCSB a fost cumpărat de Reading în ianuarie 2017 de la roş-albaştri, în schimbul sumei de 600.000 de euro.

La ultimul meci pentru FCSB, Adi Popa a avut parte de o situaţie puţin hilară. Antrenorul l-a introdus în teren, dar nu i-a transmis pe ce poziţie să evolueze.

Reclamă
Reclamă

Adrian Popa a ajuns la 31 de ani şi este cotat de site-ul de specialitate transfermarkt.com la 650.000 de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Câte goluri va marca Lionel Messi în Argentina - Capul Verde?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:55

Universitatea Craiova, record absolut în fotbalul românesc! Câte abonamente au vândut oltenii pentru noul sezon

16:36

Lamine Yamal, performanță impresionantă la Cupa Mondială! Doar al treilea care a reușit asta din 1966 încoace

16:25

Avertismentul lui Victor Piţurcă, după ce a aflat că Gigi Becali forţează transferul lui Drăguş: “Nu s-a impus”

16:13

Neluțu Varga a rezolvat al șaptelea transfer al verii la CFR Cluj: „Ne va ajuta foarte mult”

15:37

A murit Ciprian Dumbravă, fost fotbalist în Liga 1. A decedat la vârsta de 45 de ani

15:30

Calificările pentru sprint în MP al Marii Britanii. (18:30, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Hamilton, cel mai rapid în antrenament

1 VIDEOE oficial! Fotbalist de la Benfica, transferat de Universitatea Craiova 2 VIDEOCe le-a spus arbitrul croaţilor după cea mai controversată fază de la Mondial, din minutul 90+13 al partidei cu Portugalia 3 Comunicatul FIFA după scandalul golului anulat în minutul 90+13 la Portugalia – Croaţia 2-1 4 “De ce l-ați scos pe Ronaldo?”. Răspunsul tranșant al lui Roberto Martinez după “thriller-ul” Portugalia – Croația 5 Tragedie în fotbal. Fotbalistul a fost ucis: “Se căsătorise în urmă cu doar cinci luni” 6 Dinamo transferă atacant. Andrei Nicolescu: “Ne-am înţeles!”
Citește și