Șase jucători de la FCSB, printre care și Adi Popa, au fost trimiși în șomaj tehnic de Becali, iar după ieșirea din starea de urgență sunt șanse mari ca aceștia să îl dea în judecată. Celorlalți fotbaliști li s-au redus contractele cu 50% până în luna septembrie. Becali l-a luat la rost pe Adi Popa.
"Vorbim de Popică… Nu vreau, dar nu vreau să îl jignesc cu nimic. Dar el poate să fie supărat? Păi cum să fie supărat? Păi l-am luat de la Chiajna nu ştia nimeni de el, nu îl lua nimeni, l-am luat de la Chiajna şi l-am făcut milionar.
"Nu mai primește banii două luni, care e problema?!"
A venit, l-am luat de acolo şi i-am dat nu ştiu cât la semnătură, vreo 20.000 la semnătură sau nu mai ţin minte cât. Și acum îi dădeam 20.000 pe lună. Păi dacă îi dădeam 20.000 pe lună şi nu a jucat nimic, ce mai vrea acum? Nu mai primeşte banii două luni, care e problema?!", a spus Gigi Becali la TelekomSport.
Adi Popa a cucerit șapte trofee în tricoul lui FCSB: trei titluri, o Cupă, două Cupe ale Ligii și Supercupa României. În 2017, mijlocașul s-a transferat în Anglia, la Reading, pentru 600.000 de euro și a revenit la FCSB în vara anului trecut, sub formă de împrumut.
- Gigi Becali l-a luat la rost pe Adi Popa
 - Mijlocașul a fost băgat în șomaj tehnic
 - Împrumutul lui Adi Popa la FCSB expiră în această vară
 - Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
 - Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
 
- Gluma virală făcută de Adrian Petre cu ocazia sărbătorii de Halloween
 - 10 minute de haos la finalul partidei Botoșani-Farul! S-a dictat penalty, apoi a fost anulat la VAR!
 - Florin Gardoș, mesaj dur după ce soţia lui Laurențiu Popescu a plâns în tribună, la meciul cu Sănătatea: “Poate ar fi bine…”
 - Cu ce echipă a semnat Patrick Petre: “Bine ai venit!”
 - Finala Stelei de Cupa Campionilor, ștearsă complet pe aplicația UEFA. Haos total și pe site
 
                            
                            
                        































