Închide meniul

"Adios, Dinamo!" Contra pleacă azi din Ştefan cel Mare. Înlocuitor surpriză pentru Guriţă

Mihai Ispas Publicat: 15 noiembrie 2020, 6:16 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:08

Comentarii
"Adios, Dinamo!" Contra pleacă azi din Ştefan cel Mare. Înlocuitor surpriză pentru Guriţă

Cosmin Contra ar putea fi înlocuit cu un antrenor spaniol

UPDATE 10.40: Gheorghe Mulţescu a fost ales de acţionarii lui Dinamo pentru a-i lua locul lui Cosmin Contra. Acesta a decis să plece de la echipă din cauza rezultatelor slabe şi a situaţiei tensionate create din cauza datoriilor şi a promisiunilor neonorate de conducere. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jose Luis Oltra a fost antrenorul dorit de conducerea lui Dinamo, potrivit Digi Sport. Antrenorul în vârstă de 51 de ani a pregătit-o ultima dată pe Racing Santander, care a terminat pe ultimul loc în Liga a doua. 

Oltra a activat mai ales în ligile inferioare din Spania, dar a trecut şi pe la echipe precum Deportivo La Coruna, Mallorca şi Granada. 

Contra: "Vom spune lucrurilor pe nume"

Şefii lui Dinamo iau în calcul şi o variantă autohtonă. Gheorghe Mulţescu ar putea reveni pe banca tehnică, de unde a fost îndepărtat pentru aducerea lui Contra.

"Voi avea o discuție cu directorul sportiv, vom spune lucrurilor pe nume. Trebuie să facem o analiză, vedem ce se va întâmpla. E clar că trebuie discutat", i-a transmis Contra directorului sportiv Rufo Collado, după meciul cu Astra.

Reclamă
Reclamă

Contra este apărat de o clauză de reziliere, dar s-a arătat dispus să negocieze cu şefii lui Dinamo.

Giovanni Becali: "Contra e convins că a fost păcălit"

"În ultima convorbire pe care am purtat-o, Cosmin Contra mi-a spus că e şi el convins că a fost păcălit. Totuşi, dacă mai e o şansă din punct de vedere sportiv, vrea să rămână", a dezvăluit fostul impresar Giovanni Becali.

Aseară, Contra nu a reuşit să o învingă nici pe Astra. S-a terminat 1-1, iar "câinii" au obţinut un singur punct în ultimele şase meciuri şi sunt pe penultimul loc în campionat.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:11
VideoJurnal Antena Sport | Mircea Lucescu, nemulţumit după suspendarea lui Drăguş
21:09
Primele tensiuni la Craiova: Schimbat, Anzor a comentat la adresa lui Coelho!
20:50
FCSB – Feyenoord LIVE TEXT (22:00). Surprizele din primul 11 ale lui Charalambous. Echipa de start
20:40
Anzor a ratat un penalty în Universitatea Craiova – Sparta Praga! Şansă irosită de olteni
20:35
LIVE TEXTUniversitatea Craiova – Sparta Praga 0-1. Rrahmani deschide scorul!
20:13
Daniel Pancu a obţinut licenţa PRO şi a anunţat obiectivul de la CFR Cluj: “Obligatoriu”
1 Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB 2 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 3 Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea” 4 Arne Slot a recunoscut că nu a fost penalty în Inter – Liverpool 0-1! Reacţia genială a olandezului 5 Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni 6 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie
Citește și