Helmut Duckadam este convins că vârful de 22 de ani trebuie să îşi caute echipă. În caz contrar, va fi o rezervă de lux a roş-albaştrilor.
Adrian Petre, sfătuit de Helmut Duckadam să plece de la FCSB
Petre a avut opt apariţii în Liga 1 şi a înscris un singur gol. A stat pe teren, în medie, 43 de minute pe meci.
"El a avut o mare neşansă. A avut câteva oportunităţi de a marca, nişte ocazii foarte clare, dar nu le-a fructificat. Va fi foarte greu ca Petre să-şi revină la FCSB. Dacă are oportunitatea să plece, să o facă. Altfel, îi va fi foarte greu", a reacţionat Helmut Duckadam la PRO X.
Toni Petrea a explicat de ce a decis să îl schimbe pe Adrian Petre la pauza meciului dintre Gaz Metan şi FCSB.
"Pe Adi l-am simţit un pic cam obosit, a făcut o risipă mare de efort, şi în Cupă, şi acum, şi de asta l-am schimbat. Să nu riscăm o accidentare.
Am avut discuţii cu el, încercăm să găsim cele mai bune soluţii şi cea mai bună poziţie pentru el în teren", a declarat Toni Petrea la finalul meciului.
Adrian Petre a semnat cu FCSB la jumătatea lunii februarie. Cota lui de piaţă a scăzut la 1.1 milioane de euro, conform Transfermarkt. Anul trecut s-a remarcat la naţionala de tineret a României. I-a ajutat pe micii tricolori să ajungă în semifinalele Campionatului European.

- Adrian Petre este de cinci luni la FCSB
- A fost schimbat la pauza meciului cu Gaz Metan Mediaş
- Marele Premiu al Azerbaidjanului e live în AntenaPLAY, în perioada 19-21 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Un dublu campion al României, trecut pe la FCSB, prezentat oficial în Liga a 3-a. Cu ce club a semnat
- Investiție uriașă! Câți bani încasează Ronaldinho pentru a fi prezent la evenimentul din Iași
- Adrian Mititelu contraatacă după mesajele grosolane afișate de suporterii lui FCU Craiova: “Acțiuni mârșave”
- Ronaldinho revine în România! Evenimentul la care starul brazilian și-a anunțat participarea
- Virgil Ghiță, printre cei mai slabi de pe teren în înfrângerea dureroasă cu Hertha! Ce notă a primit românul