EXCLUSIV

Alexandru Bourceanu nu îi dă șanse FCSB-ului în lupta la titlu: ”CFR Cluj e mai bună decât toate echipele, asta e clar!”

Dragoș Vasile Publicat: 30 decembrie 2021, 19:52

Comentarii
Alexandru Bourceanu nu îi dă șanse FCSB-ului în lupta la titlu: ”CFR Cluj e mai bună decât toate echipele, asta e clar!”

Profimedia

Alexandru Bourceanu nu îi dă șanse FCSB-ului în lupta la titlu

FCSB va încheia 2021 la 10 puncte în spatele liderului CFR Cluj, iar Alexandru Bourceanu, fostul căpitan al roș-albaștrilor, este de părere că echipa din Gruia va câștiga al cincilea titlu consecutiv.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”CFR a fost o echipă mai bună ca FCSB, asta e clar. E treaba clubului, managmentului, de ce n-au câștigat titlul 5 ani.

CFR-ul are un avans destul de mare, dar în momentul în care vine play-off-ul vor veni undeva la 5, 6 puncte. Mai sunt meciuri de jucat din sezonul regulat așa că se mai pot întâmpla chestii. 

E mai bună decât toate echipele, a fost mai bună în acest tur de campionat decât toate echipele din Liga 1. Dacă ne raportăm la rezultate, clar merită. Rezultatele sunt cele care contează dacă ne raportăm la titlu”, a declarat Alexandru Bourceanu, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

În tricoul roș-albastru, Bourceanu a cucerit trei titluri consecutive: 2012-2013, 2013-2014 și 2014-2015. De asemenea, acesta a cucerit și Cupa României, în sezonul 2014-2015, dar și Supercupa, în sezonul 2013-2014.

Reclamă
Reclamă

EXCLUSIV. Florin Gardoș e deja categoric: „CFR e deja campioană!”

Florin Gardoş nu îi dă nicio şansă fostei echipe, FCSB, în lupta la titlu cu CFR Cluj. “E deja campioană”, susţine jucătorul Clinceniului.

Roş-albaştrii sunt la 10 puncte în spatele echipei lui Dan Petrescu, în fruntea clasamentului Ligii 1.

„Da, CFR e campioană, e un `da` categoric! În afară de FCSB, care încă reuşeşte să lege rezultatele bune şi se menţine la o oarecare distanţă, în rest, Craiova văd că nu reuşeşte să ţină pasul, mai e Voluntari, pe care nu o văd rezistând pe termen lung, Sepsi e departe, Rapid…nu prea văd pe altcineva!

Reclamă

E vorba şi de valoarea jucătorilor şi Dan Petrescu…e echipa creată de el, a venit, s-a întors, a plecat, iar s-a întors…CFR a cam luat titlul…în ultimii ani! Şi deja e un grup acolo! Sunt obişnuiţi cu meciurile tari! Sunt obişnuiţi cu fotbalul din Europa, chiar dacă anul acesta a fost doar Conference League!”, a spus Florin Gardoş, într-un interviu exclusiv acordat pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se califică Andrei Rațiu în finala Conference League cu Rayo Vallecano?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:10

VIDEO & FOTOEchipa care a promovat în Serie A şi imediat s-a declanşat “nebunia”! Imagini spectaculoase

19:53

Steaua a reuşit o remontada spectaculoasă cu Chindia! O nouă victorie în play-off pentru roş-albaştri

19:49

Jannik Sinner, de neoprit! E în finala de la Madrid

19:36

Ministrul Apărării, Radu Miruţă, mesaj tranşant pentru Florin Talpan: “Se laudă singur, ridică un semn de întrebare”

19:35

Csikszereda – FCSB LIVE TEXT (20:30). Echipele de START. Campioana ţinteşte a patra victorie la rând

19:15

Ce decizie a luat Voluntari după accidentarea horror a lui Alexandru Gîț

1 Decizia luată de Adrian Șut, după ce Gigi Becali a anunțat că vrea să-l readucă la FCSB 2 CCA a desemnat arbitrul la Universitatea Craiova – Dinamo. Decizie controversată luată de Kyros Vassaras 3 Gigi Becali, reacţie categorică după ce Mihai Stoica a găsit antrenor pentru FCSB: “Nu-l iei de pe stradă” 4 FotoReacţia lui Gigi Becali când a primit invitaţie la nunta lui Ioan Niculae! Milionarul se însoară la 72 de ani 5 Tensiuni la CFR Cluj: s-a decis şi pleacă de la echipă înainte de finalul sezonului. Poate semna cu o rivală din Liga 1 6 FCSB, gest superb pentru jucătorul grav accidentat de la Voluntari. Anunțul lui Mihai Stoica: „Îl așteptăm la noi”
Citește și