Bogdan Andone a decis să îl schimbe cu un minut înainte de final, fapt care l-a nemulţumit pe atacantul de 29 de ani. Acesta s-a descătuşat şi a adresat cuvinte greu de reprodus spre banca de rezerve.
Denis Alibec, nemulţumit de decizia luată de Bogdan Andone
Alibec şi-a făcut cruce şi nu s-a ferit să îi ceară socoteală antrenorului Astrei. "De ce mă schimbi acum?", a răbufnit internaţionalul român. Acesta i-a predat banderola lui Constantin Budescu şi a continuat să vocifereze de pe marginea terenului. În locul lui a intrat Silviu Balaure.
Denis a fost extrem de nervos încă din startul partidei. A avut o intervenţie brutală în minutul 7 şi a văzut cartonaşul galben. Astfel, va fi suspendat pentru următorul meci, cel cu Gaz Metan Mediaş.
În timpul reprizei secunde cu FC Botoşani, Alibec a fost chemat la margine de Bogdan Andone. Tehnicianul a dezvăluit ce i-a cerut să facă.
"I-am spus să încerce să se demarce mai mult pe partea lui Şeroni, pentru că avea cartonaş galben. Denis ştie să scoată galbene, iar dacă ar fi avut oportunitatea ar fi scos eliminare sau ar fi scăpat singur spre poarta adversă", a declarat Bogdan Andone la finalul meciului.
Denis Alibec a înscris 14 goluri în această ediţie de campionat. Nu a marcat cu FC Botoşani, dar a reuşit o dublă cu FCSB şi a făcut 2-2 în confruntarea cu CFR Cluj.
- Alibec a primit cartonaş galben încă din minutul 7
- Nu va avea drept de joc în următorul meci din campionat
- Golgheterul Astrei i-a cerut explicaţii lui Bogdan Andone
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ilie Stan depune plângere penală împotriva CJ Buzău. El și jucătorii își cer banii, după ce Gloria s-a desființat
- Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii
- Dorinel Munteanu, pe lista unei noi echipe. De ce depinde totul
- Adrian Mititelu regretă că investeşte la FCU: “Cea mai mare greșeală a vieții mele. Am distrus viața unor oameni”
- Fost antrenor al lui Cristiano Ronaldo, în România, în Liga 2, la Slatina! Cum este posibil

































