"Am găsit o ruşine de situaţie la Dinamo!" Preşedintele "câinilor", aproape de a fi interzis pe stadion! Dezvăluire explozivă: câţi bani a dat Cortacero la club

Antena Sport Publicat: 17 decembrie 2020, 20:27 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:06

Comentarii
"Am găsit o ruşine de situaţie la Dinamo!" Preşedintele "câinilor", aproape de a fi interzis pe stadion! Dezvăluire explozivă: câţi bani a dat Cortacero la club

Dorin Şerdean, discurs uluitor după derby-ul cu CFR Cluj

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Şerdean spune că spaniolii au dat mai mult de jumătate de milion de euro la club. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"E uşor să aduci pe cineva să îţi dea 300.000 de euro fără să calce niciodată în România, să mai aducă după 250.000 de euro în septembrie şi să fie numiţi în tot felul. Ei au acoperit găuri şi sunt numiţi ţapii ispăşitori. Am găsit o ruşine de situaţie la Dinamo şi nu a fost de ieri, de azi. E o situaţie de ani de zile şi nimeni nu şi-a asumat-o.

După ani de încercări şi a venit cineva care a dat nişte bani şi are toate intenţiile bune, într-un fel sau altul se vor materializa. Trăim în niște vremuri incredibile. Sunt 550.000 de euro pe care cineva i-a dat la Dinamo", a spus Şerdean după ce Dinamo a pierdut partida cu CFR Cluj.

Preşedintele celor de la Dinamo a dat asigurări că situaţia la club se va rezolva.

"Sunt supărat pe situaţie, pe meci, pe orice vreţi. Ştiţi că de câţiva ani e situaţia asta. Hai să ne gândim că vine Crăciunul, e o sărbătoare a bucuriei şi asta ar trebui să fie. Încerc să mă fac înţeles, se va rezolva situaţia de la Dinamo. Dinamo funcţionează ca o societate pe acţiuni, se supune legilor din România", a mai spus Şerdean.

Reclamă
Reclamă

Dorin Şerdean, aproape de a fi interzis în stadion

Dorin Şerdean a avut probleme şi înaintea meciului. Acesta a aflat de la stewarzi că a fost tăiat de pe lista persoanelor care puteau participa la meci, scrie gsp.ro

"Cine v-a spus asta?", a întrebat Dorin Şerdean pe unul dintre agenţii de pază. 

"Eu am o listă aici, iar dumneavoastră ați fost tăiat. Este din partea organizatorilor", a fost răspunsul stewardului. 

Reclamă

După mai multe negocieri, Şerdean a intrat pe stadion. 

"Din păcate şi eu sunt suporter în primul rând şi sunt dezamăgit ce a fost în ultimii ani şi îmi era ruşine. Dacă aşa înţeleg unii oameni să se comporte, dacă nu înţelegem că există nişte ierarhii şi nişte legi, pe care ar trebui să le respectăm. Dincolo de regula celor 7 ani de acasă", a mai spus Şerdean la finalul meciului. 

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular Daniel Bîrligea la Frosinone?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:09 31 aug.

Mihalcea, cinstit de dinamovişti după victoria cu FCSB: „Am primit mesaj. Un bax de şampanie”

0:01 31 aug.

Marius Baciu a răbufnit: „Îmi venea să plâng! Nu au suflet şi inimă”. Gnahore, făcut praf: „Nu e ce ne dorim”

23:57

Gigi Becali, sincer după FCSB – UTA 1-3: „Cea mai mare greşeală din viaţa mea”

23:40

Cagliari – Inter 0-1. Milanezii lui Cristi Chivu, o nouă victorie în Serie A

23:30

Arnold Garita surprinde după eșecul cu UTA: „Nu sunt îngrijorat”. Ce a spus despre conflictul cu Vali Crețu

23:26

Mirel Rădoi, în locul lui Marius Baciu? Gigi Becali a făcut anunţul după FCSB – UTA 1-3

1 „Nu mai are ce căuta la echipă”. Motivul pentru care Valentin Crețu a fost dat afară de la FCSB 2 Cu ce echipă din Liga 1 va semna Valentin Crețu, după plecarea de la FCSB. Ce salariu va avea 3 Jucătorul de la Dinamo dat exemplu de Florin Maxim: „Acolo e diferenţa” 4 Valentin Crețu, OUT de la FCSB. Gigi Becali i-a reziliat contractul înaintea meciului cu UTA 5 Starul lui Liverpool a bătut palma cu Manchester City! Lovitură de 100 de milioane de euro în Premier League 6 Decizie bombă la FCSB: Florin Tănase, exclus din lot pentru meciul cu UTA. Ce s-a întâmplat
Citește și