Iuliu Mureşan a dezvăluit că a fost la un pas să îşi dea demisia şi chiar o avea scrisă. Conducătorul celor de la Dinamo a decis să rămână la club şi să lupte să salveze echipa de la retrogradare.
Iuliu Mureşan: “Mircea Rednic a dezbinat echipa”
“Chiar am vrut să îmi dau demisia şi chiar o aveam scrisă. Eu nu fug de greu. Eu am vrut să-mi dau demisia, dar nu-mi permite trecutul meu din fotbal să plec la greu“, a spus Iuliu Mureşan la digisport.ro, care a lansat un atac devastatator la adresa lui Mircea Rednic.
“Eu l-am sunat pe Stoican. Trebuie să vezi ce antrenor e liber şi poţi să-l aduci. Aveam nevoie de un antrenor mult mai pozitiv. Latura psihologică e foarte importantă. La echipă cel mai important psiholog e antrenorul. Asta a făcut Mircea Rednic (n.r. a dezbinat echipa). Sunt nişte lucruri care nu mi se pare în regulă. Tot timpul dai vina numai pe jucători“, a mai spus Iuliu Mureşan.
Scandal de proporţii la Dinamo după demiterea lui Mircea Rednic. Revoltă a fanilor din DDB
Situaţia de la Dinamo a devenit una explozivă după ce Mircea Rednic a fost demis de la Dinamo. Oficialii clubului tocmai au anunţat că i-au reziliat contractul „Puriului” şi că în locul lui va fi adus Flavius Stoican. Decizia nu le-a picat deloc bine membrilor cotizanţi. Aceştia se aşteptau ca Rednic să schimbe din temelii echipa, în pauza competiţională. După eşecul cu Farul, scor 0-2, tehnicianul anunţase că vor pleca 14 jucători.
Surse din DDB au dezvăluit, în exclusivitate pentru AntenaSport, că nu vor să mai cotizeze la club. Aceştia s-au revoltat şi au precizat că Iuliu Mureşan doar a executat anumite ordine.
Dinamo încheie anul 2021 pe locul 15, poziție retrogradabilă. O singură victorie a înregistrat Mircea Rednic în cel de-al cincilea mandat pe banca alb-roşiilor.
- Iuliu Mureşan, la un pas să îşi dea demisia
- Ce i-a reproşat lui Mircea Rednic
- Portugalia - Croaţia e live pe Antena 1 şi AntenaPLAY pe 3 iulie, de la ora 02:00
- Elveţia - Algeria e live pe Antena 1 şi AntenaPLAY de la ora 06:00
- Decesul lui Radu Mărginean: Tatăl fostului fotbalist i-a implorat în genunchi pe medici să îi salveze fiul!
- FRF, prima reacţie după ce au fost aprobate modificările la Legea 4! Ce se schimbă pe stadionale din România
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”































