Închide meniul
EXCLUSIV

Anamaria Prodan iese la atac! ”Anunț de pe acum!” Vrea conducerea fotbalului românesc: ”Amendă, să-i usture toate organele, nu de trei lei, bani pe care-i dau când parchează mașina!”

Antena Sport Publicat: 26 noiembrie 2021, 14:14

Comentarii
Anamaria Prodan iese la atac! ”Anunț de pe acum!” Vrea conducerea fotbalului românesc: ”Amendă, să-i usture toate organele, nu de trei lei, bani pe care-i dau când parchează mașina!”

Instagram

Anamaria Prodan atacă dur lumea fotbalului românesc și consideră că totul este un circ. ”La noi, e țara lui Papură Vodă, toată lumea înjură. Suntem ca la tarabă”, a răbufnit Anamaria la AS.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Anamaria Prodan, atac frontal la lumea fotbalului românesc

Avem comisii care nu iau act de ieșirile oamenilor din fotbal. Nu contează că se numește Becali, Prodan sau altcineva, Federația ar trebui să ia măsuri, să le dea peste bot. Ar trebui să sancționeze fiecare ieșire, pentru că de aia suntem sub tutela UEFA. De aia se întâmplă toate lucrurile astea.

Este țara lui Papură Vodă și toată lumea înjură și Federația și Liga, toți patronii ies la televizor. Toți țipă, toți urlă, toți înjură și după stăm să plângem că ne bat echipe mai slabe, că unde e fotbalul nostru. Noi suntem ca la tarabă, ne înjurăm între noi, care strigă mai tare.. N-ai ce să faci, ăsta este nivelul de educație și ne vom duce din ce în ce mai jos.

Dacă dă Dumnezeu să ajung într-o funcție de conducere, nu va mai exista așa ceva. Anunț de acum, dacă voi ajunge într-o funcție de conducere, cei care urlă pe la televizor și își bat joc de fotbal, vor merge în altă parte. Nu vor mai avea cum să facă fotbal și o sa plătească până nu mai pot.

Federația trebuie să ia măsuri, dar nu amendă de trei lei, pe care o aruncă la săraci când parchează în curte. Amendă, să-i usture toate organele, să-i vedem atunci pe bogații ăștia, mai fac ei așa”, a răbufnit Anamaria Prodan la AS.ro.

Reclamă
Reclamă

Anamaria Prodan l-a atacat și pe Gigi Becali, după ce acesta a anunțat, la AS.ro, că ar avea o ofertă de la Arsenal pentru Ianis Stoica.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:28
LIVE SCOREUltima etapă de Europa League se joacă ACUM. 4 goluri la Lyon – PAOK. Ionuț Radu, în “infern” pe Marakana
23:25
Un suporter a intrat pe teren la FCSB – Fenerbahce. Jucătorul la care s-a dus “țintă”
23:25
Scandal uriaş la pauza meciului FCSB – Fenerbahce! Cele două echipe au fost la un pas de bătaie la vestiare
23:11
Afacere 100% românească pregătită în Serie A. Interul lui Chivu vrea să transfere de la Genoa lui Dan Șucu
23:11
LIVE TEXTFCSB – Fenerbahce 0-1. Turcii, deschidere rapidă de scor şi gol anulat! Ocazii mari pentru campioana României
22:18
FotoMomente emoţionante înainte de Lyon – PAOK! Ce au pregătit fanii francezi după tragicul accident din judeţul Timiş
1 Cauza accidentului din Timiș, descoperită. Unul dintre cei trei supraviețuitori a povestit ce s-a întâmplat 2 Microbuzul în care se aflau fanii lui PAOK nu era condus de un şofer profesionist! Suporterii au condus pe rând 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 4 Kyros Vassaras, măsură dură după UTA – Rapid! Arbitrul a fost pedepsit 5 FotoE multimilionar, dar iubita lui superbă câştigă mai mulţi bani decât el: “Ne întrecem”! Sumele uriaşe încasate 6 Văzut ca un posibil înlocuitor pentru Charalambous, Mutu îl “înţeapă” pe Becali: “Critici mai dure ca niciodată”
Citește și