Anderlecht, pe urmele lui Florin Tănase! Ce scrie presa din Belgia despre interesul pentru căpitanul de la FCSB

Silviu Corneanu Publicat: 28 mai 2021, 13:26

Comentarii
Anderlecht, pe urmele lui Florin Tănase! Ce scrie presa din Belgia despre interesul pentru căpitanul de la FCSB

Florin Tănase a intrat în atenția celor de la Anderlecht

Anderlecht, pe urmele lui Florin Tănase, care a anunțat și el că a venit momentul să plece de la FCSB. Cei de la voetbalnieuws consideră că Anderlecht ar putea profita de faptul că jucătorul își dorește să schimbe campionatul pentru a obține un preț mai bun.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Anderlecht, pe urmele lui Florin Tănase!

În ultimele zile s-a vorbit frecvent despre Florin Tănăse. Golgheterul din România va fi destul de scump. FCSB nu este dispusă să îl cedeze pentru mai puțin de 5 milioane de euro. Avantajul în cazul lui este că vrea să schimbe campionatul”, notează cei de la voetbalnieuws.be.

Florin Tănase are 26 de ani și este la FCSB din 2016. Căpitanul roș-albaștrilor a ieșit golgheterul campionatului și este gata să facă pasul în străinătate. 4.000.000 de euro este cota de piață a lui Tănase, conform transfermarkt.com.

Șase cluburi mari sunt pe urmele lui Florin Tănase

Șase cluburi mari sunt pe urmele lui Florin Tănase. Golgheterul Ligii 1 a anunțat că vrea să plece de la FCSB. Echipe precum Anderlecht, Olympique Marseille, Tranzonspor, Basaksehir, Al Hilal și New York City și-au manifestat interesul pentru Tănase.

El este un jucător care înscrie atâtea goluri și nu are cum să nu fie în atenția mai multor echipe”, consideră Victor Becali.

Reclamă
Reclamă

Florin Tănase vrea să plece de la FCSB

Florin Tănase a avut un sezon de vis la FCSB. A marcat 24 de goluri şi a devenit golgheterul României.

Am aici cinci ani la Steaua (n.r. – FCSB), am făcut anul acesta un sezon bun şi cred că este momentul pentru un transfer. Dacă nu, eu mai am un an şi jumătate de contract. Am citit şi eu în presă că este un nou antrenor, este alegerea conducerii şi nu pot să comentez acum”, a spus Tănase acum câteva zile.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:37

Slovacia – Kosovo 3-4. Surpriză uriașă la Bratislava! Lista completă a echipelor calificate în finala barajului

23:46 26 mart.

Slovacia – România e live în Universul Antena (marţi, 21:45), după ratarea calificării la World Cup 2026

23:45 26 mart.

Vincenzo Montella, iritat de întrebarea unui român după victoria Turciei: “Sunteți provocator”. Ce replică a dat

23:30 26 mart.

Răzvan Marin a spus ce s-a întâmplat în vestiarul României, după eşecul cu Turcia: “Asta cred că va face domnul Lucescu”

23:23 26 mart.

“Următorii la rând!”. Presa din Turcia, reacție arogantă după victoria contra României în barajul de Mondial

23:10 26 mart.

Marius Șumudică a desființat naționala României, după 0-1 cu Turcia. Atac la adresa lui Mircea Lucescu

1 Patru jucători, în afara lotului pentru duelul cu Turcia de la Istanbul. Pe cine a trimis Lucescu în tribune 2 VideoMircea Lucescu, anunţ despre viitorul său după Turcia – România 1-0. Ce jucător a criticat “Il Luce” 3 Mircea Lucescu a decis echipa de start pentru meciul cu Turcia! Revenire importantă în primul 11 4 Turcia – România 1-0. Tricolorii ratează și ultima șansă de calificare la World Cup 2026 5 Mulţumim, Mircea Lucescu! Bine ai venit, Gică Hagi! Viitorul României e în Universul Antena 6 Turcii anunță o pierdere grea pentru naționala Românei. L-au scos din echipa de start
Citește și