Închide meniul

Andrei Burcă a tras concluziile după cantonamentul CFR-ului din Spania: „Picioarele sunt grele!”

Sebastian Cristian Publicat: 16 ianuarie 2023, 20:18

Comentarii
Andrei Burcă a tras concluziile după cantonamentul CFR-ului din Spania: Picioarele sunt grele!”

Andrei Burcă / Profimedia

Andrei Burcă a tras concluziile după cantonamentul CFR-ului din Spania. Campioana României a încheiat perioada de pregătire cu o remiză, scor 2-2, în compania celor de la Heidenheim, formație din liga a doua germană.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La finalul meciului, Andrei Burcă a tras concluziile după stagiul de pregătire.

Andrei Burcă a tras concluziile după cantonamentul CFR-ului din Spania: „Picioarele sunt grele!”

Fundașul CFR-ului recunoaște că a fost o perioadă foarte obositoare, dar speră să fie în formă maximă pentru reluarea Ligii 1.

„După jocul de azi, consider că a fost o zi bună. A fost un cantonament greu. Picioarele sunt grele. Am făcut față acestui adversar. Toate partidele au fost pe munchie de cuțit. Important e să mergem acasă și să ne revenim.

Pe toți (n.r. jucătorii cei noi) îi primim bine în grup. Toți se pot adapta la condiții, la ce vrea Mister. Suntem conștienți că ne așteaptă un meci dificil (n.r. cu Farul). Avem și meciul cu Lazio. Nu am terminat anul bine. Ne doream să fim pe primul loc. Trebuie să mergem acolo (n.r. la Farul) și să scoatem un rezultat bun”, a spus Andrei Burcă, pentru CFR TV.

Reclamă
Reclamă

CFR Cluj ocupă locul 2 în Liga 1, cu 44 de puncte adunate în 21 de meciuri. Farul Constanța este lider, trupa lui Hagi are un punct în plus față de clujeni. Cele două echipe se întâlnesc luni, 23 ianuarie, de la ora 20:00.

Basarab Panduru a dezvăluit cum reușește CFR Cluj să câștige titlul în fiecare sezon: „Celelalte echipe nu au asta!”

Basarab Panduru a dezvăluit cum reușește CFR Cluj să câștige titlul în fiecare sezon.

CFR Cluj a reușit să cucerească titlul de campioană în ultimele cinci sezoane de Liga 1.

Reclamă

Basarab Panduru susține că antrenorul Dan Petrescu este principala „piesă” de la CFR Cluj care aduce titlul de campioană, în fiecare sezon, în „Gruia”. Totodată, acesta atrage atenția la faptul că CFR Cluj dispune de un patron care investește masiv la echipă, deși se confruntă cu datorii.

„(n.r. de ce câştigă mereu CFR titlul?) Prima ar fi că are antrenor, pentru că are o disciplină de joc pe care poate celelalte echipe nu o au.

Vezi echipe aşezate, şi FCSB, şi Craiova, dar parcă disciplina aia de fiecare să facă doar ce trebuie pe poziţia lui doar la CFR vezi.

Un patron care bagă bani, chiar dacă au o grămadă de datorii şi probabil că totul ăsta aşa duce la câştigarea campionatului în fiecare an.

Şi în anul ăsta pare că CFR ar fi favorită, nu? Că ar fi câştigătoarea campionatului”, a declarat Basarab Panduru, pentru orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:45
EXCLUSIVZeljko Kopic și-a făcut toate poftele de Crăciun. Care e marea „slăbiciune”: „Abia le aștept”
21:19
VideoJurnal Antena Sport | Marian Enache, Moș Crăciun de Sărbători
21:16
VideoJurnal Antena Sport | Simfonia peluzelor
21:00
VideoJurnal Antena Sport | E festin de Crăciun pe mesele sportivilor
20:58
VideoJurnal Antena Sport | Crăciunul perfect pentru Zmărăndescu
20:52
VideoJurnal Antena Sport | Un Crăciun altfel pentru Iftime
1 Scandalul raportului de compresie. Analiza lui Adrian Georgescu 2 “Cadou” de 1,5 milioane de euro chiar în ziua de Crăciun! Anunțul făcut de CFR Cluj 3 EXCLUSIVJucătorul dorit de Gigi Becali a fost impresionat de întâlnirea cu Mircea Lucescu: “Așa mi-a zis înainte să debutez” 4 FotoDaniel Bîrligea, vacanță spectaculoasă alături de iubita Antonia, după ce a fost „iertat” de Gigi Becali 5 Cristi Chivu se luptă cu Barcelona și Real Madrid pentru primul transfer al iernii la Inter. Jucătorul dorit 6 „Poate unii cred că vorbesc să mă aflu în treabă, dar…”. Victor Pițurcă, verdict înaintea barajului cu Turcia
Citește și