Andrei Burcă, ca și plecat de la CFR Cluj! Unde ar putea ajunge “stâlpul” din Gruia

Alexandru Ivan Publicat: 9 iulie 2021, 17:39

Comentarii
Andrei Burcă, ca și plecat de la CFR Cluj! Unde ar putea ajunge stâlpul din Gruia

Andrei Burcă este fundaşul lui CFR Cluj / Profimedia

Andrei Burcă ar fi dorit cu insistență de Al Ain, potrivit Pro Sport. Șeicii ar fi pus la bătaie 1,4 milioane de euro pentru apărătorul campioanei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Burcă, ca și plecat de la CFR Cluj

CFR Cluj și-ar dori sa obțină o sumă mai mare de pe urma lui Burcă. Chiar și așa, asta nu ar reprezenta un impediment în realizarea mutării. Cele două tabere ar fi foarte aproape de un numitor comun.

Burcă ar fi fost deja prezentat la Al Ain dacă nu se accidenta la ultima acțiune a echipei naționale, amicalele cu Anglia și Georgia. Din această cauză, el nu a putut să facă vizita medicală în Emiratele Arabe Unite.

CFR Cluj a transferat deja trei fundași centrali și este asigurată în cazul în care Burcă va pleca. Campioana a semnat cu Ulrich Meleke (fost la FC Botoșani), Daniel Graovac (fost la Astra), Rachid Bouhenna (fost la Sepsi) și îi mai are la dispoziție pe Cestor și Denis Ciobotariu.

Plecarea lui Burcă ar însemna că Marius Șumudică își pierde cel mai valoros jucător din lot. Fundașul central este cotat la 3,3 milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

“Îmi doresc foarte mult să plec în acastă vară, sunt discuții. Sper să câștigăm campionatul și apoi vreau foarte mult să plec. Aștept ofertele! Discuțiile sunt deja, sper să iau cea mai bună decizie. Contează mult echipa naționala, e cel mai important lucru pentru mine”, a spus Andrei Burcă pe 6 mai, înainte să câștige titlul cu CFR Cluj.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:05

Ionuț Radu, gafă uriașă în Celta Vigo – Olympique Lyon. Portarul român a comis-o în minutul 88

0:00

Celje – AEK Atena 0-4. Răzvan Marin, 2 pase de gol. Andrei Raţiu, e şi el cu un pas în sferturile Conference League

23:57 12 mart.

Răzvan Marin, în formă maximă înainte de Turcia – România! 2 pase de gol în Conference League

23:54 12 mart.

Celta Vigo – Olympique Lyon 1-1. Ionuț Radu și-a “îngropat” echipa în minutul 88

23:27 12 mart.

Donald Trump, anunţ despre participarea Iranului la World Cup 2026: “Nu cred că este potrivit”

23:16 12 mart.

EXCLUSIVVestea excelentă primită de Mircea Lucescu din Belgia. Verdictul dat de fapt de medici

1 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 2 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 3 Filipe Coelho a auzit ce a spus Mirel Rădoi despre el și nu s-a ferit să dea replica: “Al meu? Nu” 4 Foto“Cea mai frumoasă fată din lume”, gata de nuntă. S-a logodit cu un bărbat celebru 5 Gigi Becali, o nouă “săgeată” spre Mihai Stoica: “Poate n-ar trebui să vă spun asta, dar vă spun” 6 Mircea Lucescu a luat o decizie importantă! Cine va fi rezerva lui Nicușor Bancu la barajul României cu Turcia
Citește și