Închide meniul

Andrei Ivan, mesaj pentru rivalele FCSB şi CFR înaintea meciurilor directe: "Ne luptăm pentru titlu!" Ce spune despre convocarea la naţională

Dragoș Vasile Publicat: 12 martie 2021, 20:22 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:14

Comentarii
Andrei Ivan, mesaj pentru rivalele FCSB şi CFR înaintea meciurilor directe: "Ne luptăm pentru titlu!" Ce spune despre convocarea la naţională

Andrei Ivan, gol şi pasă de gol cu Gaz Metan Mediaş

Craiova s-a impus la Mediaş, după o repriză secundă de excepţie. Ivan şi Cicâldău, din pasa aceluiaşi Ivan, au marcat golurile oaspeţilor, iar echipa antrenată de Ouzounidis s-a apropiat la patru puncte de rivalele FCSB şi CFR Cluj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Ivan: "Ne luptăm pentru titlu, dar va fi un drum foarte greu"

La scurt timp după fluierul final, atacantul oltenilor a dezvăluit "reţeţa succesului" şi le-a transmis un mesaj rivalelor la titlu. Recupararea din Germania a fost de bun augur pentru acesta, care a ajuns la cota 5 în actuala ediţie de Liga 1.

"Nu am făcut o primă repriză aşa bună, dar în a doua ne-am trezit şi am luat cele trei puncte. Pentru asta ne luptăm, pentru titlu, dar va fi un drum foarte greu. Nu s-a schimbat nimic. Am început să joc după accidentare. După ce am fost în Germania mi-am revenit 100% şi acum sunt foarte bine.", a spus Andrei Ivan la DigiSport.

Ce spune Ivan despre convocarea la naţională

Luna aceasta, România va juca Macedonia de Nord, Germania şi Armenia în preliminariile Campionatului Mondial din 2022. Întrebat despre naţională, Ivan a explicat că prestaţiile solide îi vor aduce convocarea sub tricolor.

"Asta nu depinde de mine, depinde de domnul Mirel. O să mă cheme acolo doar prin evoluţiile mele" a declarat Ivan.

Reclamă
Reclamă

Oltenii, dueluri de foc: joacă în ultimele etape cu UTA, FCSB şi CFR

După meciul cu Gaz Metan, Craiova a scăpat de blestemul lui 1-0. Acesta a fost scorul cu care s-au încheiat şase din ultimele şapte meciuri jucate de olteni în toate competiţiile. 

Rezultatul este unul excelent pentru olteni. În ultimele trei etape, elevii lui Ouzounidis au dueluri de foc cu UTA, FCSB şi CFR. Chiar dacă vor juca cu rivalele la titlu, "juveţii" se gândesc doar la duelul de peste 4 zile de la Arad.

"Nu ne gândim la meciurile cu CFR şi FCSB. Meciul cu UTA e poate mai important decât acelea.", a spus Alex Cicâldău. "Trebuie să ne gândim la meciul de marţi.", a transmis şi Ivan.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E o pierdere pentru FCSB plecarea lui Adrian Şut?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50 10 ian.
A ieşit bătaie în Tottenham – Aston Villa! Radu Drăgușin a intrat pe teren să oprească scandalul
23:31 10 ian.
VIDEOMarius Șumudică, scandal de la primul meci la noua echipă. Antrenorul, față în față cu un star englez
23:26 10 ian.
Notă uriaşă luată de Dennis Man pentru gol și pasă de gol în PSV – Excelsior. A fost omul meciului
23:21 10 ian.
UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Fiul lui Ibrahimovic pleacă de la Milan
23:14 10 ian.
Rareș Ilie, erou pentru echipa sa în Serie B. Românul, la primul său gol din acest sezon în campionat
23:13 10 ian.
Nou antrenor la lotul feminin de gimnastică al României
1 FotoCine este viitoarea soţie a lui Adi Vasile. Prezentatorul de la Survivor România se iubeşte cu o brunetă focoasă 2 Transfer la Dinamo. Românul de la AC Milan semnează cu “câinii” 3 Salariu de 5 milioane de euro din Germania pentru Radu Drăgușin. Decizia luată de român 4 Șoc în Cupa Angliei. Deținătoarea trofeului, eliminată de o echipă de Liga a 6-a. Premieră după 117 ani 5 Gigi Becali a cedat un alt fotbalist de la FCSB. A fost prezentat oficial 6 FotoMeci cu cinci goluri şi îmbrânceli în Universitatea Craiova – Stuttgart II
Citește și