Ante Puljic se amuză pe seama lui Pablo Cortacero, dar anunţă ce decizie au luat jucătorii lui Dinamo. "Noi chiar am avut o ședință a noastră"

Antena Sport Publicat: 8 decembrie 2020, 7:25 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:07

Comentarii
Ante Puljic se amuză pe seama lui Pablo Cortacero, dar anunţă ce decizie au luat jucătorii lui Dinamo. "Noi chiar am avut o ședință a noastră"

Ante Puljic vorbeşte despre situaţia de la Dinamo

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

"Nu, eu nu am vorbit cu el, ci cu avocatul dânsului, mi-a spus ceva de genul acesta. Dar Diego Fabbrini a discutat cu el și i-a dat asigurări că va plăti. Sincer? Cine mai crede? Dar hai să vedem! Ce să zic?!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ante Puljic: "Noi chiar am avut o ședință a noastră, a jucătorilor"

Din ce știu eu, nu e doar o părerea a mea, nimeni nu va mai pleca de la echipă înaintea ultimei partide din 2020. După? Pfff, e greu de spus, dar dacă nu se va schimba ceva în atitudinea patronatului clubului, cu siguranță vor fi jucători care nu se vor mai întoarce.

Singura problemă au fost banii ăia. Dacă nu vin, ne vor distruge! Și nu știu ce va urma după 1 ianuarie 2021. Tot respectul, mare respect pentru ceea ce fac fanii. Au arătat încă o dată că ne susțin necondiționat, că ne dau putere, iar noi apreciem enorm ceea ce fac. Noi chiar am avut o ședință a noastră, a jucătorilor, și am promis să dăm totul pentru ei, pentru acei oameni care vin să cânte în fața hotelului, care ne trimit mesaje de încurajare, care plătesc, practic, din banii lor diverse prime pentru noi. Și tocmai de aceea, cât vom mai fi la Dinamo, o să ne depășim ca să învingem pentru ei. O facem pentru ei și pentru Dinamo", a spus Puljic, pentru gsp.ro. 

Dacă banii lui Pablo Cortacero nu vor veni până în ianuarie, jucătorii sunt pregătiţi să plece în masă de la Dinamo, club care se apropie în acest fel de faliment. Borja Valle a părăsit deja corabia. 

"Nu știu câtă încredere mai există. Dacă nimic nu se va schimba, iar promisiunile nu se transformă în realitate, va fi dificil și pentru mine să mai continuu. Rezist, dar chiar nu știu cât", a încheiat Puljic. 

Reclamă
Reclamă

Chiar şi neplătiţi, jucătorii lui Dinamo dau semne de revenire. Echipa e la cinci puncte de play-off după ce a câştigat două meciuri consecutive, fără gol primit. De asemenea, "câinii roşii" s-au calificat şi în optimile Cupei României, în urma unui 3-0 cu Viitorul lui Gică Hagi.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:14

LIVE VIDEOAnglia – Ghana 0-0, pe Antena 1 și AntenaPLAY. Trupa lui Tuchel vrea calificarea

23:08

Jeremy Doku și-a anunțat revenirea la naționala Belgiei, după scandalul de la Mondial: „Mă întorc la fotbal!”

23:02

Echipa câştigătoare va primi trofeul din mâinile lui Gianni Infantino şi Donald Trump

22:43

Cristiano Ronaldo, mesaj direct despre criticile primite. A răspuns sincer după 5-0 cu Uzbekistan: „Parcă m-aș fi retras”

22:28

VIDEOCe a putut spune Cristiano Ronaldo spre camerele TV la finalul meciului, după dubla de senzaţie cu Uzbekistan

22:21

Trei concluzii după Portugalia – Uzbekistan 5-0: last man standing și campionul care merită mai mult

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 3 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 6 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani
Citește și