Este vorba de un arbitru, dar numele lui nu a fost divulgat. Acesta a fost retras de la delegări şi a intrat în izolare.
Patru arbitri români au coronavirus
"Federația Română de Fotbal anunță că a fost depistat pozitiv cel de-al patrulea arbitru în urma testărilor efectuate în ultimele zile.
Oficialul de joc în cauză a fost retras de la delegări și se află în izolare, la fel ca și colegii cu care a intrat recent în contact, aceștia urmând a fi retestați înainte de a-și putea relua activitatea", se anunţă în comunicatul Federaţiei.
Iulian Călin este unul dintre arbitrii care are Covid-19. A fost testat pozitiv la trei zile după ce a împărţit dreptatea în meciul Academica Clinceni – Sepsi 1-0.
Două meciuri a arbitrat Iulian Călin de la reluarea campionatului. Pe 22 iunie a fost pe teren în confruntarea dintre Viitorul şi Hermannstadt.
Un alt arbitru, Robert Avram, a fost depistat cu Covid-19. Acesta este internat în spital şi prezintă simptomele bolii. Are frisoane şi febră şi este sub stricta supraveghere a medicilor. Avram a fost rezervă în meciul Dinamo-Sepsi, din play-out-ul Ligii 1.
- Este al 4-lea arbitru depistat cu Covid-19
- Cazul a fost confirmat de conducătorii fotbalului românesc
- Elveţia - Canada e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Bosnia - Qatar e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”
































