Închide meniul

Anunțul de ultim moment făcut de Ioan Niculae despre Denis Alibec. ”Trebuie să joace fotbal”

Dan Roșu Publicat: 23 mai 2020, 13:21

Comentarii
Anunțul de ultim moment făcut de Ioan Niculae despre Denis Alibec. ”Trebuie să joace fotbal”

Denis Alibec nu pleacă de la Astra

"Nu am primit oferta asta, știți ceva ce eu nu știu. Au fost acum 4-5 luni discuții, m-a sunat cineva de acolo, un agent, dar condițiile erau inacceptabile pentru mine. N-am avut timp să mă gândesc, să văd ce cheltuieli am făcut cu Denis, cred că nici nu ne scoatem cheltuielile cu el într-un milion și jumătate. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

E un jucător scump, vrem să luăm campionatul cu el. Nu știu dacă joacă din talent, are un antrenor, avem jucători foarte buni pe fiecare post. Dacă vor să-și arate valoarea și vor să fie căutați de cluburile străine, trebuie să joace fotbal", a spus Ioan Niculae, pentru sport.ro.

Polonezii au anunțat oferta Legiei Varșovia pentru Denis Alibec

Reacția lui Niculae a venit după ce presa din Polonia anunța, vineri, că Legia Varșovia pregătește o ofertă de 1.5 milioane de euro pentru vârful de 29 de ani cotat la 1.4 milioane de euro de transfermarkt.de.

Cu o lună în urmă, Alibec a avut o ofertă pentru un împrumut pe 400.000 de euro. El ar fi ajuns în Arabia Saudită și, dacă ar fi confirmat, s-ar fi umplut de bani. Afacerea nu s-a mai materializat însă. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:38
Gigi Becali s-a răzgândit şi îi prelungeşte contractul. Anunţul făcut de Mihai Stoica: “E admirabil ce face”
12:27
Denis Alibec e OUT de la FCSB. Mihai Stoica i-a confirmat plecarea: “Nu e vina noastră, nici a lui”
12:18
Gigi Becali râde de eventualul transfer al lui Stanciu la Rapid: “Se întăresc cât ne întărim noi cu Chiricheş”
12:04
Revine Florinel Coman la FSCB? Gigi Becali: “Îi dau şi eu 700.000 de euro”
11:16
Mircea Lucescu, vizită de urgenţă la Genoa pentru Nicolae Stanciu. Anunţ clar despre transferul la Rapid
11:14
Primul jucător care pleacă de la Rapid în această iarnă! Anunţul lui Victor Angelescu
1 Gigi Becali, transfer-surpriză la FCSB! Jucătorul pe care îl vrea patronul campioanei 2 FotoAfacerile cu care şi-a mărit de 4 ori averea milionarul român care are avion privat, dar merge cu metroul! 3 A văzut ce a făcut Dennis Man și a înjurat. Românul, protagonistul unui moment tensionat în Utrecht – PSV 4 Andrei Nicolescu a făcut anunţul pentru 2026, după UTA – Dinamo 2-0: “Să vină cu 3 milioane de euro!” 5 “M-a sunat domnul Stoica” Dorit de FCSB şi Rapid, Kevin Ciubotaru a spus unde vrea să se transfere! 6 Gigi Becali l-a “luat la ţintă” pe Daniel Bîrligea, apoi a anunţat o decizie surprinzătoare în privinţa lui!
Citește și