Ape tulburi la FCSB! Semnal de alarmă pentru Edi Iordănescu. „Poate asta își dorește Gigi Becali să se întâmple: ‘Vreau să scap de tine!'”

Dragoș Vasile Publicat: 18 octombrie 2021, 23:51

Comentarii
Ape tulburi la FCSB! Semnal de alarmă pentru Edi Iordănescu. „Poate asta își dorește Gigi Becali să se întâmple: Vreau să scap de tine!'

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Situația de la FCSB, analizată de Ioan Ovidiu Sabău

Ioan Ovidiu Sabău este de părere că Edi Iordănescu și Gigi Becali vor avea o întâlnire în scurt timp. Fostul mare internațional ia în calcul un scenariu potrivit căruia patronul FCSB își dorește ca antrenorul să plece în iarnă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„Probabil că Edi s-a gândit că au avut o înţelegere, aşteptările erau altele: <<Se pare că nu sunt la nivelul aşteptărilor tale şi plec>>. Nu m-ar mira să plece, pentru că se ţine de cuvânt în astfel de situaţii.

Trebuie să discute cu Gigi, pentru că aşa au stabilit, până într-o zi din săptămână, după meciuri, despre situaţia echipei, şi aşa mai departe. Când dai nişte declaraţii şi ai idee de ce se poate întâmpla… Poate asta vrea Gigi să se întâmple. <<Vreau să scap de tine!>>

Sigur, jocul FCSB-ului nu e cum trebuie să fie. Sunt alte aşteptări, dar sunt multe probleme, au fost probleme medicale, jucătorii stau două-trei săpătămâni după ce sunt infectaţi cu COVID. E nevoie şi de mai mult de o lună pentru un jucător să revină la un nivel optim”, a declarat Ioan Ovidiu Sabău pentru looksport.ro.

Edi Iordănescu s-a decis și vrea să plece de la FCSB

Edi Iordănescu este nemulțumit de discuțiile în contradictoriu pe care le poartă cu Gigi Becali. Potrivit prosport.ro, tehnicianul de 43 de ani a luat hotărârea de a pleca în această iarnă. Surse din anturajul lui susțin că acesta este sătul de intervențiile patronului și că nu este dispus să mai rămână.

Reclamă
Reclamă

„Nu s-a văzut mâna lui Edi până acum„, este declarația oferită de Gigi Becali care i-a pus capac antrenorului. FCSB tocmai a obținut, în condiții speciale, a cincea victorie la rând în Liga 1 și s-a apropiat la șase puncte de liderul CFR Cluj. Din cauza pandemiei, roș-albaștrii au avut numai două rezerve în confruntarea cu CS Mioveni.

Edi Iordănescu a luat decizia de a pleca, în pauza competițională, după ce finanțatorul și-a încălcat promisiunea de a nu vorbi despre jocul echipei. Ultima intervenție publică a lui Gigi Becali pare să fi fost picătura care a umplut paharul.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi Cristi Chivu să îşi apere trofeele câştigate cu Inter în sezonul precedent?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:33

„Negocieri blocate”. Motivul pentru care Denis Drăguș nu a plecat încă de la Trabzonspor. Turcii au dezvăluit totul

9:20

Victor Angelescu l-a cerut pe Istvan Kovacs la Rapid – Dinamo, arbitrul care a influențat ultimul derby din Giulești

9:06

David Popovici concurează AZI la Campionatele Europene de la Paris. Seriile probei de 100 m liber, LIVE TEXT (ora 10:44)

8:46

„A fost îngăduitor Gigi cu el”. Ilie Dumitrescu a taxat un titular de la FCSB, după egalul cu Sepsi: „A fost discret”

8:25

„Dacă fotbal nu jucați…”. Fanii FCSB-ului au răbufnit, după meciul cu Sepsi. Cine a fost cel mai certat jucător

8:16

După ce l-a scos din nou la pauză, Gigi Becali a dezvăluit problema lui Eddy Gnahore după Sepsi – FCSB

1 „Suntem Real Madrid?”. Gigi Becali a făcut praf un jucător, după Sepsi – FCSB 0-0: „Dormi pe teren” 2 Lacrimi la antrenamentul Barcelonei! Un jucător s-a accidentat grav și poate lipsi un an de pe gazon 3 Zeljko Kopic, la FCSB? Gigi Becali, întrebat direct: „Mai greşesc!”. Întâlnire cu Edi Iordănescu: „Asta mi-a spus” 4 „Te ascundem în pădure, vagabondule!”. Derapaj la adresa lui Ilie Bolojan 5 Jucătorul ofertat de Universitatea Craiova s-a dus la patron şi a cerut transferul! 6 Marius Baciu şi-a anunţat decizia legată de viitor, după ce FCSB nu a reuşit să o învingă pe Sepsi!
Citește și