Artificii la Craiova şi nebunie totală în Bănie, după promovarea echipei lui Mititelu! Oltenii anunţă buget nelimitat pentru Liga 1

Antena Sport Publicat: 14 mai 2021, 1:03

Comentarii
Artificii la Craiova şi nebunie totală în Bănie, după promovarea echipei lui Mititelu! Oltenii anunţă buget nelimitat pentru Liga 1

Artificii la Craiova, după promovarea lui FC U Craiova 1948

Artificii la Craiova după performanţa reuşită de echipa lui Eugen Trică. Oltenii aveau nevoie de un punct în meciul cu Csikszereda, pe care l-au obţinut după un 0-0 fără riscuri. Astfel, echipa lui Mititelu a promovat cu două etape rămase e disputat din play-off-ul Ligii 2.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Artificii la Craiova: FC U Craiova 1948, salarii şi buget de nivelul Ligii 1

Bornescu susţinea cu ceva timp în urmă că bugetul lui FC U Craiova 1948 este unul nelimitat, fiind la nivelul primelor trei echipe din Liga 1. Asta chiar dacă patronul Adrian Mititelu a ajuns după gratii.

”Craiova a oferit salarii foarte mari, cu mult peste ce oferă cluburile din Liga 2, plus prime, bonusuri. Sunt capabili să aducă jucători pe salarii cu mult peste ce oferă Universitatea Craiova”, a declarat Daniel Stanciu, la Digi Sport.

”Sunt pretenții mari, nu vom face doar figurație, vom căuta să ne întărim. De mâine, trecem la treabă. Cred că am îmbătrânit mult în acest play-off, a fost teribil, dar a meritat tot. Au fost emoții, le-am zis băieților că au fost multe minuni în fotbal și eu nu vreau să fac parte din ele. Am stat cu emoții până la ultimul fluier”, a susţinut şi Adrian Mititelu junior.

Reclamă
Reclamă

FC U Craiova 1948 a promovat în Liga 1

Oltenii au 50 de puncte, cu 6 puncte mai mult decât CS Mioveni, echipă ce se află pe locul 3. Craiova lui Mititelu nu mai poate pierde promovarea, fiind avantajată de meciurile directe cu formaţia argeşeană.

„Au fost emoții mari, ca atunci când eram la CFR Cluj și am jucat cu titlul pe masă, am câștigat dintr-un penalty. Atunci nu am ajuns de 2-3 ori la poartă. Nu am jucătorii cu personalitate pe care mi-i doresc, care să țină de minge, să creeze ocazii, dar e o promovare.

E totuși o muncă de 2 ani de zile, un proiect frumos. Lumea și-a dat seama că a greșit atunci când am plecat și de aceea am revenit la echipă”, a spus şi Eugen Trică.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:13

Vlad Chiricheş, răspuns acid pentru Gigi Becali: „Poate să mă dea afară!”. Ce a spus de retragere

23:12

Întrebat despre plecarea de la FCSB, Mirel Rădoi a făcut show: “Chiar dacă nu am Bacalaureat şi par mai prostuţ”

22:58

Ștefan Târnovanu și-a făcut autocritica după greșelile din meciul cu Farul. Ce le-a transmis Mirel Rădoi în vestiar

22:56

Gigi Becali l-a făcut praf pe Târnovanu: “Golurile au fost ale lui. A zis să-şi bage mingea în poartă”

22:49

Promisiunea pe care i-a făcut-o Gigi Becali lui Mirel Rădoi ca să rămână la FCSB!

22:42

Gigi Becali, discurs nemilos la adresa lui Vlad Chiricheș, după victoria cu Farul: „Poate m-a scăpat Dumnezeu de el”

1 Primul antrenor care e gata să-i ia locul lui Mirel Rădoi la FCSB. Mesaj pentru Gigi Becali: “Sunt pregătit pentru orice” 2 Motivul incredibil pentru care Rapid şi FC Argeş nu au primit licenţă pentru cupele europene 3 Revenire senzaţională a lui Nicolae Stanciu în Liga 1! Clubul cu care a ajuns la un acord 4 Primele două nume care sar din schemă la naţională, după numirea lui Gică Hagi selecţioner. Decizia luată de “Rege” 5 Se pregăteşte o plecare grea de la Universitatea Craiova. Oltenii îl scapă liber de contract 6 Gigi Becali, anunţ despre înlocuitorul lui Mirel Rădoi la FCSB: “Sunt mai tare decât turcaleţii”. Ce a produs “ruptura”
Citește și