Ionuț Rada a fost invitatul lui Cătălin Oprișan la AS.ro LIVE. Fostul jucător la FCSB, Rapid și CFR Cluj a venit cu poveşti de senzaţie.
Ionuț Rada are în palmares un titlu de campion în Liga 1, cu CFR Cluj, și două Cupe ale României, cu Rapid.
https://www.facebook.com/AntenaSport/videos/1126267974973913
Ionuț Rada, invitatul lui Cătălin Oprişan la AS.ro LIVE
Crescut la Craiova, Ionuț Rada a semnat cu Rapid în 2004. Apoi, în 2007, fundașul a ajuns la FCSB, care la acea vreme se numea Steaua.
Avea să plece în fotbalul arab în 2010, dar s-a întors rapid în Liga 1, la CFR Cluj. Au urmat apoi alte două experiențe în străinătate, la Bari și Karlsruher, după care Rada a ieșit din fotbalul mare.
A jucat pentru Sănătatea Cluj în ultima parte a carierei, după care s-a retras anul trecut, la 38 de ani.
EXCLUSIV | Ionuţ Rada, cuvinte uriaşe la adresa legendarului Ilie Balaci
Ionuţ Rada a venit cu poveşti fabuloase la AS.RO LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan. Rada a vorbit despre relaţia senzaţională cu legendarul Ilie Balaci, dar şi despre sfertul euro-fantastic, Steaua – Rapid.
Legendarul Ilie Balaci a fost cel care l-a debutat în Liga I, la Craiova, pe Ionuţ Rada. Fostul fundaş a apărut prima dată în tricoul oltenilor acum 21 de ani. Rada a vorbit despre relaţia pe care a avut-o cu Marele Blond şi cum l-a ajutat Ilie Balaci în carieră.
„Foarte mult a însemnat pentru mine Ilie Balaci. Cu nea Ilie am avut o relaţie foarte apropiată. Când am plecat de la Craiova ne auzeam mereu la telefon şi îmi dădea sfaturi. Îmi spunea să am grijă de familie, de fete. Îmi spunea să mă duc la sală, să mă antrenez.
Mă făcea să mă simt ca din familia lui. Nu a fost deloc uşor când a plecat nea Ilie. Mă chema mereu la Bucureşti, la el acasă, să vorbim. A fost o onoare pentru mine ca Ilie Balaci să mă debuteze la echipa mare”, a spus Ionuţ Rada, la AS.RO LIVE, cu Cătălin Oprişan.
- Ionuț Rada, invitatul lui Cătălin Oprișan la AS.ro LIVE
- Povești de senzație cu fostul campion al României
- Cursa Marelui Premiu de la Miami e duminică, 3 mai, de la ora 22:50, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Meciurile României de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/B sunt LIVE în AntenaPLAY
- Inedit! Cum vor fi celebrați eroii Stelei la 40 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni cu Barcelona
- Pintilii îi calcă pe urme lui Rădoi! Ce ofertă neașteptată a primit după despărțirea de FCSB
- Un om din interiorul FRF face praf inovațiile lui Burleanu: “Fotbalul românesc se dezvoltă doar pe foaie”
- Momente de panică la naționala feminină a României. Selecționerului Pedrazzini i s-a făcut rău
- Nicușor Dan a dezvăluit adevăratul motiv pentru care a lipsit de la priveghiul lui Mircea Lucescu

































