Pițurcă și Becali au fost într-un conflict deschis în ultimii ani, fostul antrenor al Craiovei fiind de partea Armatei în disputa pentru palmares.
Pițurcă: ”Am vorbit cu Gigi, că nu mai vorbisem de multă vreme cu el”
Pițurcă, care și-a dat demisia de la Craiova după o înfrângre cu FCSB în decembrie, spune că mulți patroni din Liga 1 l-au ”copiat” pe Becali și se implică la echipă.
”Am vorbit cu Gigi, că nu mai vorbisem de multă vreme cu el. El dacă nu se bagă la echipă nu-i place. I-ar plăcea să fie campion. E greu să se mai schimbe.
Mulți patroni din Liga 1 au învățat de la Gigi și se bagă și ei peste antrenor. La un club de fotbal trebuie să conducă unul singur, care trebuie să asigure bugetul clubului. E dificil să fie mai multe persoane care să decidă”, a spus Pițurcă, pentru Digi Sport.
Victor Pițurcă nu mai suportă pauza cauzată de pandemie
Victor Pițurcă s-a săturat de pauza de fotbal, provocată de pandemia de coronavirus. Fostul selecționer așteaptă cu nerăbdare reluarea Ligii 1, care poate veni la jumătatea lunii iunie.
”Îmi doresc cât mai repede să revină fotbalul, fiindcă eu fără fotbal sunt blocat. Nu știu ce să fac în anumite momente. Când spuneam că fotbalul e viața mea, mă gândesc că era o placă. Dar acum îmi dau seama că ăsta e adevărul”, a spus Pițurcă, în exclusivitate pentru AntenaSport.
- Pițurcă l-a sunat pe Gigi Becali
- Cei doi erau într-un conflict deschis
- Pițurcă vrea ca fotbalul din Liga 1 să se reia cât mai repede
- Norvegia - Franţa e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Senegal - Irak e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
































