Australian Open 2021 | Prima reacţie a Simonei Halep, după ce s-a calificat în optimile de finală! Ar putea da peste coşmarul de la Roland Garros: "E o mare provocare"

Antena Sport Publicat: 12 februarie 2021, 8:37 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:16

Comentarii
Australian Open 2021 | Prima reacţie a Simonei Halep, după ce s-a calificat în optimile de finală! Ar putea da peste coşmarul de la Roland Garros: "E o mare provocare"

Simona Halep

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Acesta a fost primul meci dintre cele două jucătoare. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"E mereu dificil să joci primul meci cu cineva. Cred că serviciul m-a ajutat foarte mult azi. Mi-am îmbunătăţit foarte mult serviciul, am muncit mult la asta în presezon.Terenul e foarte rapid, nu e uşor pentru mine, trebuie să blochez de multe ori lovituri de forţă", a spus Simona Halep imediat după victoria cu Veronika Kudermetova.

Simona Halep poate juca cu Iga Swiatek în optimi

Simona Halep ar putea da peste Iga Swiatek, cea care a învins-o clar la Roland Garros. Mai mult, poloneza a şi câştigat turneul de pe zgura pariziană. Iga Swiatek va juca cu Fiona Ferro pentru un loc în optimile de finală de la Australian Open.

"Este o provocare pentru că m-a învins clar la Roland Garros. Va trebui să joc mai bine. Sunt încrezătoare, sper să joc mai bine", a mai spus Simona Halep. 

Iga Swiatek a demolat-o pe Simona Halep la Roland Garros. Poloneza, care avea să câştige şi turneul, s-a impus cu 6-1, 6-2. 

Reclamă
Reclamă

Am fost dezamăgită, am fost un pic lovită de tren, dar e o senzație pe care o ai atunci când nu poți să legi, când nu simți ritmul jocului.

Ea a dat foarte puternic în toate mingile, i-au intrat foarte multe și n-a greșit, ceea ce m-a debusolat un pic.

După câteva zile, am fost OK și mi-am spus că asta e, merg mai departe, mai am câțiva ani în față”, a declarat Simona Halep, conform gsp.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:11

Singura echipă eliminată din grupe la Mondial fără să piardă: semi-profesioniștii care au încurcat Italia

15:02

O nouă lovitură pentru Rapid! Un alt jucător al lui Costel Gâlcă, OUT pentru finalul sezonului

14:03

“În altă ţară ai fi bătut măr”. Un fost căpitan de la Barcelona, suspendat după un scandal cu arbitri

13:58

Marcus Rashford nu mai e dorit la Manchester United! Barcelona are însă concurenţă tot din Premier League

13:50

Cum a ajutat-o Valentin Ceaușescu pe Steaua să câștige Cupa Campionilor? Anghel Iordănescu: “Realitatea e asta”

13:41

6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, în acest weekend. Programul complet

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 3 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 4 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat” 5 “Plec cu el să căutăm jucători” Anunţul lui Mihai Stoica despre antrenorul care a luat două titluri la rând cu FCSB! 6 Situația a scăpat de sub control la Real Madrid! Doi jucători s-au luat la bătaie la ultimul antrenament
Citește și