Închide meniul

"Avem antrenor!". Spaniolii de la Dinamo au făcut un anunț important după plecarea lui Contra. "Trebuie să primim banii"

Iulian Focșăneanu Publicat: 5 decembrie 2020, 6:25 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:07

Comentarii
"Avem antrenor!". Spaniolii de la Dinamo au făcut un anunț important după plecarea lui Contra. "Trebuie să primim banii"

Jerry Gane a fost convins de Cosmin Contra să rămână la Dinamo

Directorul general al "câinilor" a apărut în fața jurnaliștilor la finalul confruntării din etapa a 12-a a Ligii 1. Alex Couto a transmis că gruparea din Ștefan cel Mare nu este în căutarea unui nou tehnician. Conducerea clubului are încredere deplină în fostul secund al lui "Guriță".

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jerry Gane rămâne antrenor principal la Dinamo

"Jerry Gane a făcut o treabă foarte bună. Evident, am spus mereu că Cosmin Contra a scos maximum din cea mai proastă situaţie şi cred că trebuie să îi mulţumim foarte mult. Avem antrenor, pe Jerry Gane. A făcut o treabă foarte bună. Importanţi sunt jucătorii care au rămas să joace acest meci. Ei sunt protagoniştii, ei au adus cele trei puncte.

Situaţia este critică, dificilă, dar o vom rezolva. Trebuie să primim banii din Spania, îl aşteptăm pe Pablo Cortacero să vină şi să rezolve în această săptămână", a declarat Alex Couto după meciul cu FC Argeș.

Jerry Gane nu are încredere că Pablo Cortacero va plăti salariile restante de la Dinamo.

"Aşteptăm până la final de campionat, luna asta aşteptăm un miracol. Lăsaţi-mă să cred în Moş Crăciun decât în 'Chicos la proxima semana'", a glumit Gane.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va impune Louis Munteanu la Valencia, dacă transferul se va realiza?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
18:22
Reacția FRF, după scandalul provocat de tragerea la sorți din Cupa României. Comunicatul emis de federație
18:18
Verdictul specialistului după controversa uriaşă de la Farul – U Cluj! Constănţenii acuză un penalty neacordat
17:58
Viitorul lui Dennis Politic la FCSB, analizat de persoana care l-a adus în Liga 1: “Trebuie să fie constant”
17:54
Scandal după tragerea la sorţi a play-off-ului Cupei României! Acuzaţii dure: “Ce manevre s-au făcut”
17:26
Clubul cu care s-a înţeles Mamadou Thiam după ce s-a vorbit de interesul lui Gigi Becali pentru el!
17:21
Galatasaray nu se oprește la Ederson. Turcii mai vor un jucător din echipa lui Pep Guardiola
1 Gigi Becali are un nou favorit la FCSB: “E o dulceaţă de fotbalst” 2 Gigi Becali a desfiinţat-o pe Rapid, după derby-ul cu FCSB: “Foarte slabă! Cum să te baţi la titlu?” 3 Gigi Becali a făcut praf doi titulari de la FCSB, după remiza cu Rapid: “N-a contat. Am dat ordin să nu mai facă asta” 4 Adrian Mititelu, dezvăluiri incredibile despre Vladislav Blănuţă: “Va juca în Liga a 3-a şi va primi o lecţie de viaţă” 5 Gabi Torje, impresionat de un atacant din Liga 1: “Pentru mine, e numărul 1” 6 Florinel Coman pleacă de la Al Gharafa! Unde va ajunge jucătorul dorit şi de Gigi Becali la FCSB
Citește și