Dinamo trăieşte periculos în Liga 1. Echipa antrenată de către Mircea Rednic e penultima în campionat, cu doar 8 puncte câştigate în primele 15 etape. Totuşi, nu va avea probleme cu salvarea de la retrogradare. O spune fostul preşedinte executiv din Ştefan cel Mare, Cristi Borcea.
Avertisment teribil pentru Mircea Rednic
Totuşi, Cristi Borcea lansează un avertisment teribil. Spune că Dinamo va muri dacă nu i se va construi un stadion nou. Este singura speranţă ca echipa să mai facă performanţă.
“Gigi Becali priveşte echipa ca pe o firmă a lui şi vrea să o conducă de la A la Z. Eu nu vorbeam aşa ceva cu antrenorii. Eu eram preşedintele executiv, mă ocupam de partea executivă. Nu intram în detalii legate de joc cu antrenorii. Înainte de joc şi după joc aveam însă discuţii cu antrenorii. Am încredere în Mircea Rednic. Dinamo nu va retrograda. Campionatul este lung. Dinamo fără stadion nu are niciun viitor. E în moarte clinică. Când se deconctează aparatele aia e. Noi am fost blestemaţi şi cu Liga Campionilor, şi cu stadionul”, a spus Cristi Borcea, conform digisport.ro.
Noi dezvăluiri ale lui Cristi Borcea
Mai mult, fostul preşedinte executiv al lui Dinamo, a vorbit şi despre situaţia lui Ionel Dănciulescu, atunci când fostul atacant se întorsese în Ştefan cel Mare. Suporterii erau împotriva acestuia, datorită trecutului de la Steaua şi pentru că marcase multe goluri împotriva echipei din Ştefan cel Mare. “Dănciulescu plângea în vestiar. Voi nu ştiţi ce s-a întâmplat.”, a mai dezvoluit Cristi Borcea, conform sursei citate.
- Avertisment teribil pentru Mircea Rednic
- Cristi Borcea, verdict în privinţa echipei din Ştefan cel Mare
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Cum a luat naștere rețeaua de blaturi de la Păulești? Detalii din anchetă: “Gabi Matei, de acord de la început”
- Gabi Matei, aşteptat la antrenamente, în ciuda scandalului pariurilor: “Sunt curios dacă o să vină”
- Daniel Pancu cere măsuri aspre în scandalul pariurilor de la Păulești: „Privare de libertate”
- Fostul atacant de la FCSB, adus în fața Comisiei de Integritate a FRF, după scandalul pariurilor de la Păulești
- Patru persoane reținute în dosarul blaturilor din Liga a 3-a. Fostul jucător de la FCSB e și el pe listă


































