Conform lui Becali, englezii sunt dispuşi să plătească banii în trei tranşe, care se întind pe durata a doi ani. Dacă va hotărî să-l dea, FCSB va încasa acum 4 milioane de lire sterline, după care câte 2 milioane în următorii doi ani.
Gigi Becali: "E ofertă scrisă de la Norwich"
"Dacă vă arăt oferta făcută de Norwich pentru Man, sunt niște clauze prin care ajung la 24 de milioane de euro! Acum, ei plătesc opt milioane de lire, pe durata a doi ani.
E ofertă scrisă, plus încă un milion dacă joacă zece meciuri la echipa națională, încă două milioane dacă promovează și încă două dacă se mențin în prima divizie.
După ar mai fi două milioane dacă o să câștige Cupa Angliei, dar nu o să câștige niciodată. În cinci ani nu joacă Man 100 de meciuri în Anglia? Nu vrea să-l dau, vreau să câștig pariul cu voi! Vreau să vă dau peste nas, e ambiția mea", a declarat Gigi Becali la Digi Sport.
Pe lângă Norwich, Man mai este dorit de AS Monaco, de Lokomotiv Moscova, dar şi de alte patru cluburi din Italia.
- Dennis Man este cel mai dorit jucător român
- Becali poate face cel mai scump transfer din campionatul intern
- 21 de ani are Dennis Man, fiind cotat la 5 milioane de euro
- Play-off-ul din NHL e exclusiv în AntenaPLAY
- Cursa Marelui Premiu al Principatului Monaco e duminică, 7 iunie, de la ora 15:45, live în AntenaPLAY
- Ioan Ovidiu Sabău s-a înţeles cu clubul şi revine pe banca tehnică!
- Jucătorul de Champions League şi-a anunţat plecarea de la Dinamo
- A impresionat în Liga 1 şi poate intra în istoria clubului. Ofertă remarcabilă primită: “Am avut discuţii”
- Dinamo încearcă marea lovitură: negociază cu internaţionalul român de mai multe luni
- Cristiano Bergodi taie în carne vie: jucătorii care nu mai sunt doriţi la U Cluj

































