Becali l-a distrus în ultima vreme, Vînă i-a răspuns cu o nebunie de gol. Reuşită fabuloasă cu Gaz Metan

Antena Sport Publicat: 25 iulie 2020, 18:53 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:32

Captură Digisport

Ionuţ Vînă a reuşit un super gol

Acesta a fost primul gol marcat de Ionuţ Vînă pentru FCSB în Liga 1. Mijlocaşul adus de la Viitorul pentru 700.000 poate profita de şansa că este titular şi să îşi păstreze locul în lotul roş-albaştrilor şi în sezonul viitor.

În minutul 22 al partidei de la Mediaş, Vînă a tras cu stângul de la 23 de metri, mingea a prins efect şi l-a lăsat fără replică pe Pleşca.

Ionuț Vînă, umilit în derby-ul CFR Cluj-FCSB

Ionuţ Vînă a avut parte de un moment jenant chiar în primul meci după pandemie, în derby-ul cu CFR Cluj. Atunci, Vînă a intrat pe teren în minutul 33, atunci când l-a înlocuit pe accidentatul Lucian Filip. Mijlocașul nu a avut o prestație bună, greșind la o fază dinainte de schimbare. Acesta îi pase lui Billel Omrani, care ratase o ocazie bună pentru clujeni. Prin urmare, Vintilă a luat hotărârea de a-l schimba în minutul 62, iar fotbalistul adus de la Viitorul a ieșit cu capul plecat în momentul modificării.

"Atât de tare m-a enervat acea pasă, toate pasele în spate date. Mă poate costa acea pasă un titlu, o prezenţă în Europa. El are talent, el juca mai bine la Hagi. Aici, e foarte relaxat. El nu cred că ştie că e pe terenul de fotbal. Eu aşa cred.

Şi eu sunt mulţumit când îi dau banii? Am luat o ţeapă, am luat o ţeapă. Am luat mai multe. Nu se poate să jucăm ţurca pe teren, să ne batem joc. Eu nu vreau ca jucătorii mei să joace simplu. Eu vreau să joace complicat. Pentru un jucător mare, simplu înseamnă ceva", spunea Gigi Becali l-a acel moment despre Vînă.

19
23:55
VIDEORafa Mujica, un nou gol în AntenaPLAY. Atacantul dorit de Gigi Becali a marcat în Rio Ave – Arouca 1-1, din Liga Portugal
19
23:47
„E incredibil” Ce a remarcat Mihai Stoica la Gică Hagi după Farul – CFR Cluj 5-1
19
23:40
Formula 1: Cursa de sprint a Marelui Premiu al Chinei, LIVE pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY (06:00)
19
23:32
„Ce ar spune Dan Petrescu după ce aţi primit 5 goluri de la Farul?” Cristi Manea a cedat şi şi-a anunţat plecarea de la CFR Cluj
19
23:30
Palermo – Parma 0-0 în AntenaPLAY. Dennis Man şi Valentin Mihăilă s-au întrecut în ratări!
19
23:23
Mario Camora, devastat după Farul – CFR Cluj 5-1! Mesaj dur către colegi: „Să le fie ruşine tuturor, să nu ieşim din casă”
19
23:07
Gică Hagi a dezvăluit de ce a renunţat la Constantin Budescu: „Ştie că e un hotel frumos la Mamaia!”. Anunţ după Farul – CFR 5-1
19
22:59
Răspunsul lui Louis Munteanu atunci când a fost întrebat de interesul FCSB-ului şi al Rapidului! Ce a spus vedeta lui Gică Hagi
19
22:46
Ionuţ Cojocaru, noul star al lui Gică Hagi. „Dublă” şi assist în Farul – CFR Cluj 5-1: „Un meci formidabil! Asta trebuie să fac”
19
22:33
Farul a ajuns pe locul 2 în Liga 1, CFR Cluj a căzut pe 4 după umilinţa de la Ovidiu! Cum arată acum clasamentul în play-off