Prin urmare, Bălgrădean încă nu este jucătorul CFR-ului. Directorul sportiv al clubului, Bogdan Mara, a explicat că situația se va rezolva în cel mai scurt timp.
"Bălgrădean e jucătorul nostru, este doar o mică problemă că nu a fost înregistrat, dar se rezolvă! N-a fost înregistrat contractul pentru că a fost această perioadă nu s-a mai lucrat.
"Punem lucrurile la punct"
El a semnat contractul, nu e supărat, s-a discutat cu el. Nu ştiu nimic dacă i s-au dat banii. A fost o perioadă moartă şi de acum punem lucrurile la punct", a precizat Bogdan Mara la Digi Sport.
Bălgrădean se afla la final de contract cu FCSB, iar Gigi Becali a luat decizia de a-l trimite în șomaj tehnic, așa cum a făcut și în cazul altor cinci jucători.
- Cristi Bălgrădean nu este încă jucătorul CFR-ului
- Contractul nu i-a fost înregistrat la LPF
- Portarul a fost trimis în șomaj tehnic de Gigi Becali
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: „Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: „E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: „Vor să-l ajute pe Becali”
- Dumitru Dragomir anunţă o nouă forţă în fotbalul românesc: „E printre cei mai mari conducători din ţară. Se pricepe mai bine decât Becali”
- A murit Gabor Biro, dublu campion al României cu UTA! A eliminat-o din Cupa Campionilor pe Feyenoord, care era câştigătoarea en-titre a competiţiei