Ionuț Negoiță ar negocia vânzarea clubului cu omul care a salvat Sevilla de la faliment și a transformat-o într-unul dintre cele mai puternice cluburi din Europa, anunță Gazeta Sporturilor.
Fondul de investiții condus de Menendez ar urma să ofere 4 milioane de euro, fiind incluse toate datoriile, inclusiv litigiile cu Dorin Rotariu și Ionuț Șerban.
Planul este unul grandios. Președinte ar urma să fie Ioan Andone, iar pe banca tehnică va fi instalat un fost antrenor de la Real Madrid.
Conform sursei citate, Negoiță are pe masă încă de miercurea trecută o ofertă oficială de cedare a clubului. Astfel, patronul de la Dinamo s-ar fi folosit de negocierile cu suporterii pentru ca să pună la punct detaliile tranzacției cu Herminio Menendez. Se pare că avocații omului de afaceri spaniol au dat undă verde tranzacției.
Ionuț Negoiță anunțase că marți se semnează actele cu ADPD
Ionuț Negoiță anunțase că negociază cu suporterii cedarea clubului.
"Da, sunt de acord cu intenția Asociației ADPD, astfel că le-am transmis reprezentanților ADPD un mail prin care îi învit să semnăm, marți după Paște, contractul de vânzare-cumpărare al pachetului de acțiuni. Am vorbit deja cu notarul să pregatească actele”, spunea Negoițâ înainte de Paște pentru ProSport.
- Ionuț Negoiță ar negocia vânzarea clubului cu un fond de investiții spaniol
- Herminio Menendez este cel care a salvat-o pe Sevilla de la faliment
- Dinamo ar urma să fie antrenată de un fost tehnician de la Real Madrid
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
































