Închide meniul

“Bombardierul” Deian Sorescu! Hattrick pentru “perla” lui Dinamo, în prima etapă a campionatului

Alexandru Ivan Publicat: 19 iulie 2021, 22:30

Bombardierul Deian Sorescu! Hattrick pentru perla lui Dinamo, în prima etapă a campionatului

Hepta

“Bombardierul” Deian Sorescu a făcut meciul vieții împotriva lui FC Voluntari. A înscris cu două șuturi de la distanță și o fază individuală în care a depășit trei adversari.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Bombardierul” Deian Sorescu! Hattrick pentru “perla” dinamoviștilor

Primul gol al lui Sorescu a venit după un contraatac ca la carte purtat de “câini”. Căpitanul lui Dinamo a primit mingea în careul advers, și-a culcat trei adversari cu fentele sale, și a șutat necruțător pentru Rîmniceanu, cu piciorul stâng.

Al doilea gol al lui Sorescu a venit după o intercepție a “câinilor” la mijlocul terenului. Sorescu a avansat nestingherit spre poartă, neîntâmpinat de vreun adversar, iar șutul său de la 25 de metri l-a păcălit la Rîmniceanu.

Al treilea gol a venit după o fază fixă. Sorescu a șutat violent, mingea a lovit în cap un adversar și a fost deviată în poarta lui Voluntari.

Dinamo s-a impus cu 3-2, grație golurilor lui Sorescu. Fulop și Rață au marcat golurile celor de la Voluntari. Dario Bonetti a bifat primul succes pe banca “câinilor” chiar la debut.

Reclamă
Reclamă

Dinamo ține cu dinții de Deian Sorescu

Dinamo suferă din punct de vedere financiar, dar nu este dispusă să renunțe la jucători importanți pentru sume infime. “Câinii” au primit o ofertă de 400.000 de euro de la Legia Varșovia pe numele lui Sorescu, potrivit Pro Sport.

Echipa din Ștefan cel Mare nici nu au vrut să audă și au refuzat fără să stea pe gânduri. Sorescu poate pleca doar dacă i se achită clauza de reziliere în valoare de 1 milion de euro.

Potrivit sursei citate, Legia era dispusă să-i ofere lui Deian Sorescu un salariu de 22.000 de euro pe lună. În acest moment, el câștigă la Dinamo doar 7.000 de euro.

Reclamă

Legia a înaintat și o ofertă ce include mai multe bonusuri, în funcție de performanțele lui Sorescu. Suma totală ar fi depășit 1 milion de euro, dar „câinii” au nevoie de bani acum și au refuzat și această variantă.

Deian Sorescu a fost cel mai bun jucător de la Dinamo în stagiunea recent încheiată. Liderul „câinilor” a jucat și în apărare și în atac, reușind să-și treacă în cont 8 goluri și 10 pase decisive în toate competițiile.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:59

Carlos Alcaraz a făcut publicul să râdă după ce a defilat în sferturi la Roland Garros: “Scuze pentru asta”

10:37

New York Knicks a rămas fără antrenor! Tom Thibodeau a fost concediat

10:11

Ştefan Baiaram va rata EURO 2025! Jucătorul Craiovei a părăsit cantonamentul naţionalei U21

9:46

Barcelona riscă să fie sancţionată în Champions League! Catalanii au încălcat, din nou, fair-play-ul financiar

9:21

“La revedere!” Gigi Becali schimbă strategia la FCSB: “Nu mă mai interesează jucătorii tineri”

8:54

Basarab Panduru ştie avantajul lui Costel Gâlcă la Rapid: “Poţi să cauţi cât vrei”. Comparaţia cu Şumudică

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 4 Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB 5 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB 6 Karlo Muhar i-a dat răspunsul lui Gigi Becali în privinţa transferului la FCSB!
Citește și