Capitolul la care Valentin Mihăilă nu excelează. Ce problemă are jucătorul Craiovei. ”El are un deficit”

Antena Sport Publicat: 26 mai 2020, 16:37 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:27

Comentarii
Capitolul la care Valentin Mihăilă nu excelează. Ce problemă are jucătorul Craiovei. ”El are un deficit”

Capitolul la care Valentin Mihăila nu excelează. Ce problemă are jucătorul Craiovei. ”El are un deficit”

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Bratu l-a antrenat pe Mihăilă la naționala U-19 a României și vede multe calități la mijlocașul Universității, care este unul dintre cei mai buni tineri din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Bratu: ”Mihăilă are o problemă, un deficit”

"Un jucător care chiar și-a pus amprenta în ultimul an este Valentin Mihăilă, de la Craiova, cu care eu am colaborat foarte bine, pe care l-am adus la echipa națională. Alerga foarte bine, are o viteză foarte bună, o viteză lungă așa, un fel de alergătură.

El are o problemă, un deficit, din punctul meu de vedere, cel al forței. Dacă ar reuși să mai rămână două sezoane sau un sezon și jumătate, ar fi foarte bine, ar pune cărniță mai multă pe el, ar putea progresa. Are caracter, e dintr-o familie ok, tatăl lui chiar și-a dorit să ajungă fotbalist, a primit sprijin total. Mihăilă are acest curaj, tupeu pozitiv și ai știut cum să își folosească viteza", a declarat Bratu, pentru Digi Sport.

Valentin Mihăilă este dorit de o echipă din La Liga

Mihăilă este în acest moment cel mai bun produs de export al Universităţii Craiova. Internaţionalul în vârstă de 20 de ani le-a atras atenţia celor de la Liverpool, dar este mai aproape de un transfer în La Liga. Din sursele AntenaSport, un club din Spania a început negocierile pentru jucătorul care a dat 5 goluri în acest sezon de Liga 1.

Mihailă este evaluat pe transfermarkt la doar 1,3 milioane de euro, dar tranzacţia s-ar putea face în schimbul unei sume mult mai mari. Fotbalistul nu se grăbeşte să plece de la Craiova şi le-a spus deja colegilor că vrea să câştige mai întâi titlul cu oltenii.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:07

Gică Hagi a anunţat lotul României pentru dubla cu Georgia şi Ţara Galilor. “Regele” a convocat 5 debutanţi

12:51

Alvaro Arbeloa a anunţat că pleacă de la Real Madrid! Ce a spus despre venirea lui Jose Mourinho pe Bernabeu

12:35

Thomas Tuchel a anunţat lotul Angliei pentru Cupa Mondială 2026! Numele mari lăsate acasă de german: “Mă simt uşurat”

12:11

Încă o revoluție! Mondialul din 2030 ar putea avea 16 grupe și o treime din membrii FIFA la start

11:53

Lewis Hamilton: “Voi mai rămâne în Formula 1 o bună bucată de vreme, aşa că obişnuiţi-vă cu ideea”

11:35

Lovitură teribilă pentru Siyabonga Ngezana! Nu a prins lotul Africii de Sud pentru Campionatul Mondial

1 UPDATETuchel, decizii “bombă” în privinţa lotului pentru Mondial! Vedetele care sunt OUT: “Am fost şocat şi devastat” 2 “Un meci nebun” Prima reacţie a lui Jaqueline Cristian după ce a reuşit o performanţă unică în carieră! 3 8.7 milioane de euro pentru FCSB! Lovitura dată de Gigi Becali 4 Octavian Popescu, ironie la adresa lui Gică Hagi? Fotografia publicată de fotbalistul FCSB-ului 5 Răzvan Lucescu a luat decizia! Anunţul turcilor, după oferta primită de la Beşiktaş 6 Sud-africanii au reacţionat după ce Siyabonga Ngezana a semnat!
Citește și