Cătălin Straton, eroul lui Dinamo! A apărat fabulos două penalty-uri în meciul cu Clinceni

Antena Sport Publicat: 5 iulie 2020, 15:25 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:36

Captură Digi Sport

Prima fază a venit în prelungirile primei reprize, atunci când Vojtus a executat în forță, dar Straton a respins. Portarul dinamovist a recidivat în minutul 55, atunci când i-a parat șutul atacantului Buziuc.

Straton speră în salvarea de la retrogradare

Straton a ajuns la Dinamo la începutul acestui sezon. Portarul de 30 de ani vine după două retrogradări consecutive, cu ACS Poli Timişoara şi Dunărea Călăraşi. Dacă va retrograda şi cu Dinamo, putem spune că ar fi un adevărat blestem pentru Straton, să cazi în Liga a doua cu 3 echipe diferite în trei sezoane consecutive.

Dinamo a pierdut şi cu Viitorul, scor 0-1, iar formaţia lui Adi Mihalcea a rămas pe ultimul loc în Liga 1. Unul dintre cei mai buni oameni ai "câinilor", în partida cu echipa lui Hagi, a fost extrem de dezamăgit la finalul meciului.

"M-am săturat de meciuri pierdute. Dar în seara asta am avut dorință. Ușor-ușor, poate vor veni victoriile, poate începând cu meciul cu Clinceni. Nu-mi rămâne decât să muncesc mai mult. Sunt sigur că o vom scoate la capăt", a declarat Straton la finalul meciului cu Viitorul.

În acest sezon de play-out, Dinamo nu are nicio victorie, din 5 partide şi ocupă poziţia a 8-a, cu 17 puncte, atâtea cu câte au intrat din sezonul regulat.

26
23:50
VIDEOQPR – Leeds 4-0, în AntenaPLAY. Meci de coşmar pentru Leeds, în Championship! Cum arată lupta pentru promovarea în Premier League
26
23:28
„E un mercenar” Ioan Andone a răbufnit după ce „câinii” au rămas pe loc de retrogradare! Verdictul pe care l-a dat despre Kopic!
26
23:20
UPDATELiverpool l-a ales pe înlocuitorul lui Jurgen Klopp! Arne Slot, noul manager de pe Anfield: „S-a ajuns la acord!”
26
23:12
„Avem destul timp” Zeljko Kopic, declaraţie surprinzătoare după ce Dinamo a pierdut şansa de a fi la mâna ei pentru salvare!
26
23:01
Foto„Iar ne retrogradaţi? Vă rupem picioarele!” Fanii lui Dinamo au făcut un scandal monstru! I-au cerut demisia lui Kopic: „Pleacă!”
26
23:00
„Greşeli incredibile” Mircea Lucescu a văzut meciul Dinamo – FC Voluntari 1-1 şi a spus ce crede despre retrogradare!
26
22:40
Câţi fani iau cu asalt Arena Naţională, la FCSB – Farul. Mihai Stoica, mesaj războinic: „Un punct CA SĂ PUNEM PUNCT!”
26
22:32
„Suntem blestemaţi!” Jucătorul lui Dinamo s-a prăbuşit emoţional după remiza cu Voluntari şi a spus ce urmează pentru „câini”!
26
22:11
„V-a făcut Rapid o ofertă?” Dani Coman, anunţ ferm despre şansele de a-l înlocui pe Daniel Niculae la Rapid
26
22:05
Faze controversate în Dinamo – FC Voluntari! Radu Petrescu a dictat un penalty pentru „câini”, apoi a întors decizia!