Atacantul de 27 de ani a negociat cu oficialii de la CFR, chiar azi, iar sport.ro susţine că transferul jucătorului dorit şi de Becali este foarte aproape de finalizare.
"Şi Buş este un jucător bun şi, dacă este liber de contract, iar atacanţii noştri nu o să mai continue aici, eu zic că este un jucător interesant", a spus Petrescu, cu puţine zile în urmă.
Sergiu Buş, comparat cu Lewandowski
Atacantul de 27 de ani cotat la 600.000 de euro a marcat 11 goluri în toate competiţiile acestui sezon. El şi-a trecut în cont şi 3 assist-uri pentru medieşeni şi are contract cu clubul până la 1 august.
"Sergiu Buș are o mișcare foarte utilă în ziua de azi, o mișcare pe care puțini atacanți o au. La Lewandowski și Falcao am mai văzut asta. E o dublă demarcare care le lipsește atacanților noștri”, a spus Mirel Rădoi.
- Mirel Rădoi l-a comparat pe atacant cu Robert Lewandowski
- Jucătorul are o cotă de piaţă de 600.000 de euro
- Vârful a marcat 11 goluri în acest sezon
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Florin Prunea şi Ilie Dumitrescu s-au contrat în legătură cu scandalul pariurilor: “Vrei să protejezi FRF”!
- Ilie Stan începe lupta pentru banii neprimiți de la Gloria Buzău: “Ai la dispoziție 6 mil. de € și nu reușești”
- Adrian Mititelu, discurs manifest înainte de procesul în care se decide palmaresul “U” Craiova: “Abuzuri uriașe”
- Achiziție spectaculoasă pentru o echipă din Liga 3 chiar în Ajunul Crăciunului: “Un club serios înseamnă și condiții”
- Alex Chipciu a vorbit de relaţia lui cu alcoolul: “Îmi permiteam excese, pahare în plus”! Decizia radicală luată


































