Ce se întâmplă cu Arlauskis. Portarul nu a ajuns încă la Cluj. ”Sunt probleme, dar sperăm să găsim o soluție”

Dan Roșu Publicat: 24 mai 2020, 5:36 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:27

Comentarii
Ce se întâmplă cu Arlauskis. Portarul nu a ajuns încă la Cluj. ”Sunt probleme, dar sperăm să găsim o soluție”

Giedrius Arlauskis nu a revenit la antrenamentele CFR-ului

Oficialii campioanei nu au găsit încă o variantă, ținând cont că un drum cu mașina s-ar face pe o rută ocolitoare. Mai mult, dacă ar ajunge în acest moment în România, Arla ar trebui să facă testul pentru Covid-19, înainte să intre într-o perioadă de carantină de 14 zile. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Bilașco: Sunt probleme cu revenirea lui Arlauskis

”Da, încă sunt probleme cu revenirea lui Arlauskis, dar sperăm să găsim o soluţie în cel mai scurt timp, e puţin mai complicat, dar sper ca în cel mai scurt timp şi Arlauskis să se alăture pregătirii, să zic aşa.

El e în ţara lui, în Lituania, Vilnius, şi practic noi nu prea avem soluţii de zbor, iar drumul cu maşina ar avea o rută ocolitoare, urma să facă foarte mult, şi atunci aşteptăm să vedem în perioada următoare dacă găsim o soluţie să ajungă în cel mai scurt timp în ţară.

Noi o să încercăm să îl testăm imediat cum ajunge şi, după aceea, să vedem care va fi următorea procedură. Cred că se repetă testul imediat după şi, după aceea, să vedem ce se întâmplă cu el, pentru că, aţi văzut, acum am înţeles s-au mai relaxat în ultima perioadă şi probabil de la zi la zi lucrurile se schimbă în ceea ce priveşte venirea în ţară.

Este puţin în întârziere, dar nu e o dramă asta, pentru că sunt convins că şi el a urmat programul individual care a fost dat de către preparator şi antrenorul cu portarii şi, atunci, el fiind un profesionist, sunt convins că, mai ales că poziţia nu este una.. cea de portar poate să fie mai uşor recuperată față ded cea de jucător”, a declarat Marius Bilașco la Telekom Sport.

Reclamă
Reclamă

Postul de portar este unul problemă la CFR. Cristi Bălgrădean se află și el într-o mare încurcătură. Acesta a semnat cu feroviarii fără să anunțe pe nimeni de la FCSB, dar contractul lui nu a fost încă înregistrat la LPF. 

El are ”interzis” la baza din Berceni a roș-albaștrilor și așteaptă rezolvarea din partea ardelenilor.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește "U" Cluj să câștige titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:01

Atletico Madrid și PSG, calificate în semifinalele Champions League. Barcelona și Liverpool au fost eliminate

23:45 14 apr.

VIDEOAl Ittihad-Al Wahda 1-0! Gazdele s-au calificat în sferturi cu un gol din penalty, în minutul 120+10! Tractor-Shabab Al-Ahli 0-3

23:04 14 apr.

VideoMoment de senzaţie înaintea meciului lui Al Ittihad din optimile Ligii Campionilor Asiei! Ritual superb cu fanii

22:54 14 apr.

Accidentare teribilă în Liverpool – PSG. Hugo Ekitike a fost scos pe targă și ar putea rata World Cup 2026

22:35 14 apr.

Mihai Stoica, anunț despre viitorul lui Mirel Rădoi la FCSB: „Nu are legătură cu ce a vorbit Gigi Becali”

22:27 14 apr.

Lamine Yamal a deschis scorul rapid şi a doborât recordul lui Erling Haaland: “Cel mai bun din lume”

1 Decizia luată de patronul Mihai Rotaru după eșecul cu Universitatea Cluj 2 Mirel Rădoi pleacă de la FCSB la finalul sezonului! Ce a declanșat conflictul cu Gigi Becali 3 A venit răspunsul de la UEFA, după plângerea depusă de Barcelona la adresa lui Istvan Kovacs 4 Reacția lui Gică Popescu după ce Marica s-a plâns că nu a fost consultat în numirea lui Stoican 5 Costel Gâlcă e pe picior de plecare de la Rapid! Dan Şucu va încerca să aducă un antrenor român uriaş! 6 Gigi Becali și-a făcut public testamentul. Cui îi lasă averea colosală!
Citește și