Cei 4 antrenori care i-au marcat cariera lui Dan Petrescu. ”Zdenek Zeman era un tip foarte dur”

Dan Roșu Publicat: 22 mai 2020, 18:24

Comentarii
Cei 4 antrenori care i-au marcat cariera lui Dan Petrescu. ”Zdenek Zeman era un tip foarte dur”

Dan Petrescu e considerat cel mai bun antrenor din Liga 1

“L-am avut foarte mulţi ani şi m-a inspirat cel mai mult. În străinătate, au fost mai mulţi antrenori care m-au ajutat foarte mult. Primul a fost Glenn Hoddle, e antrenorul care m-a ajutat foarte mult în Anglia, chiar îmi amintesc că la meciul Anglia – România am marcat împotriva lui şi mi-a părut rău pentru el, dar eram fericit pentru echipa mea. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu e triplu campion al României

Am învăţat multe de la Ruud Gullit, chiar dacă după aceea nu a mai avut o cariera de antrenor, era ca un tată pentru mine. În Italia am lucrat cu Zdenek Zeman, cred că el m-a disciplinat cel mai mult. Era un tip foarte dur, cu antrenamente fizice, dar am învăţat enorm de la dânsul. 

După ce am plecat de la Zeman, toate antrenamentele mi se păreau uşoare, la toate echipele unde am mai jucat”, a spus Petrescu, într-un interviu acordat pentru lpf.ro.

Cele mai importate trofee câștigate de Dan Petrescu în carieră sunt cele 3 titluri de campion al României, unul cu Unirea Urziceni și două cu CFR Cluj. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:27

VIDEOBraga – Porto 1-2. Liderul din Liga Portugal face un pas mare către titlu

23:56 22 mart.

Real Madrid – Atletico 3-2. Goluri de poveste și o victorie în inferioritate numerică pentru echipa lui Arbeloa

23:48 22 mart.

Șocul zilei la ATP Miami! Carlos Alcaraz, eliminat în turul al treilea

23:45 22 mart.

Transfer uriaș în Liga 1: „De la 3 milioane în sus” Jucătorul căruia i-a explodat cota

23:40 22 mart.

Fiorentina – Inter 1-1. Cristi Chivu a ratat şansa de a se distanţa de AC Milan

23:20 22 mart.

Mircea Lucescu i-a găsit înlocuitor lui Ionuț Radu, accidentat! Anunțul de ultimă oră venit de la FRF

1 UPDATEIonuț Radu ratează sigur meciul Turcia – România. Primul verdict al medicilor 2 Jucătorul care e out de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi spune totul 3 Decizia luată de Dinamo în privinţa lui Adrian Mazilu. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Problema lui” 4 Nebunie la derby-ul nordului Angliei. Meciul a fost oprit pentru rasism 5 VIDEOMomente cumplite în Turcia, cu câteva zile înainte de barajul cu România. Două clădiri s-au prăbuşit în Istanbul 6 Ce notă a luat Andrei Rațiu pentru evoluţia cu Barcelona
Citește și