Jucătorii lui Turris au părăsit terenul cu lacrimi în ochi, iar Erik Lincar a făcut scandal la adresa arbitrajului.
Erik Lincar: Când jucam fotbal, era un vânt de la spate
"Sunt mulţi arbitri buni, el a văzut nişte henţuri. Feşnic e un arbitru bun. Sunt zile şi zile pentru fiecare. Când jucam fotbal pe vremuri, era un vânt şi noi îl ştim.
Era o echipă împinsă de la spate. Noi simţeam vântul ăsta. Aveam prime pentru promovare, cuvintele sunt de prisos", a spus Lincar după egalul, 1-1, din Regie.
Play-off-ul Ligii a 2-a s-a încheiat, duminică, în urma partidelor din etapa a cincea fiind stabilite cele două promovate în Liga I, UTA Arad şi FC Argeş, dar şi formaţia care va juca la baraj pentru accederea în primul eşalon, CS Mioveni.
FC Argeş a beneficiat de faptul că FC Rapid a egalat în meciul cu Turris pe final, în minutul 90+7. Dacă nu ar fi fost golul egalizator al rapidiştilor, Turris ar fi încheiat pe locul doi şi ar fi promovat.
- Turris a fost la un pas de promovare
- Golul de 1-1 al Rapidului, marcat în minutul 90+7, a trimis-o pe Turris pe locul 4
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Răzvan Burleanu a câștigat al patrulea mandat de președinte FRF. Cum au votat membrii. Toate rezultatele
- Gigi Becali l-a votat pe Ilie Drăgan şi merge la TAS! Avertisment pentru Burleanu: “Mi-a călcat demnitatea în picioare”
- Răzvan Burleanu l-a atacat pe Ilie Drăgan, după ce a câştigat un nou mandat de preşedinte FRF: “Cine e măscăriciul ăsta?”
- “Îmi vine să plâng!” Ilie Drăgan l-a făcut praf pe Răzvan Burleanu: “Comparăm cu ce se întâmplă în Iran! Dictatură”
- Scandal uriaş la alegerile FRF! Ilie Drăgan s-a revoltat şi e ţinut cu greu de bodyguarzi: “Ştiţi principiul votului secret?”



































