Închide meniul

”Cel mai prost antrenor pe care l-am văzut!” Flavius Stoican, făcut praf de un dinamovist: ”E o glumă, crede-mă!”

Dragoș Vasile Publicat: 11 februarie 2022, 17:18

Reclamă
”Cel mai prost antrenor pe care l-am văzut!” Flavius Stoican, făcut praf de un dinamovist: ”E o glumă, crede-mă!”

FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Flavius Stoican, făcut praf de un dinamovist

Dinamo înregistrează umilință după umilință în Liga 1, iar apele sunt tulburi în Ștefan cel Mare. Igor Jovanovic l-a distrus pe Flavius Stoican, după ce nu a jucat nici măcar un minut.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Înjurat de suporteri după umilința cu Universitatea Craiova, scor 1-6, fundașul de 23 de ani a ieșit la atac și a pus tunurile pe antrenorul său.

„Prietene, eu nu am jucat nici măcar un minut de când am venit. Un antrenor îngrozitor, cel mai prost pe care l-am văzut.  Eu pot juca, dar prostul ăsta de antrenor nu vrea ca eu să joc.

Am evoluat în cariera mea la cluburi bune, în ligi bune. Am venit să ajut Dinamo. Antrenorul e o glumă, crede-mă. Nu are nicio tactică, iar antrenamentele sunt sunt foarte proaste”, a răbufnit Igor Jovanovic, potrivit fanatik.ro.

Cornel Dinu l-a făcut praf pe Flavius Stoican după Dinamo – Universitatea Craiova 1-6

Cornel Dinu l-a făcut praf pe Flavius Stoican după Dinamo – Universitatea Craiova 1-6. În stilul său caracteristic, ”Procurorul” a comentat discursul antrenorului de la finalul eșecului istoric din Ștefan cel Mare.

Reclamă
Reclamă

„Parcă a lăsat câteva idei, că poartă şi el o anumită vină. Aş explica, că parcă şi-a pierdut ochelarii. Acest discurs e înfriorător, că un om care are demnitate fotbalistică şi nu eşti o făcătură intrată în a conduce echipe de pe margine, atunci nu te mai prezinţi la interviuri. Spui <<Domnul Mureşan, am, plecat!>>. Tupeu obraznic, asta e caracterizarea lui. Peste tot a fost, n-a făcut nimic în fotbal şi nu se justifică aducerea lui la Dinamo.

Prin jucătorii aduşi, în special prin aşa zisul motivator Stoican, şi felul în care a încropit nu acest cocktail, e un carcaletele de echipă. Acum o lună de zile, un fost antrenor al lui Stoican, care-l cunoaşte bine, când a auzit că a fost numit antrenor la Dinamo, şi-a dat o palmă peste faţă. Da, un antrenor din străinătate”, a răbufnit Cornel Dinu, potrivit telekomsport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:30

Prima sesiune de antrenamente a Marelui Premiu al Arabiei Saudite LIVE VIDEO (16:30), în AntenaPLAY

14:18

„Intenția mea era să mă întorc la Barcelona!” Lionel Messi, dezvăluire incredibilă. Starul a recunoscut totul

14:12

VideoCristina Neagu, apel către fani înainte de CSM Bucureşti – Esbjerg: „O să fie emoţionant în ziua meciului”

13:57

Rio Ferdinand a reacționat după miracolul reușit de Manchester United în Europa League: „Nu am mai văzut!”

13:48

UTA Arad a împlinit 80 de ani! Moment special pregătit înaintea meciului cu Sepsi

13:33

Probleme pentru Marian Aioani! Portarul de la Rapid a slăbit 6 kilograme din cauza unui virus

1 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?” 2 „Se vede că nu-l mai avem pe el”. Thibaut Courtois, reacţie fermă după ce Real Madrid a fost eliminată din Champions League 3 UPDATEBilbao – Rangers 2-0. Ianis Hagi, OUT din Europa League. Manchester United – Lyon 5-4! Rezultatele 4 Manchester United – Lyon 5-4! Echipa lui Amorim e în semifinale după un meci absolut „nebun”! 5 Farul Constanţa nu a primit licenţa pentru Europa dintr-un motiv incredibil! Gică Popescu: „Exces de zel” 6 Daniel Pancu, verdict în lupta la titlu înainte de FCSB – CFR Cluj: „E cam terminată”
Citește și