Închide meniul

CFR Cluj a bifat al treilea transfer al anului! Jucătorul unei rivale a semnat cu echipa lui Dan Petrescu. Când ar putea ajunge în Gruia

Gabriel Zamfirescu Publicat: 13 ianuarie 2022, 12:27

Comentarii
CFR Cluj a bifat al treilea transfer al anului! Jucătorul unei rivale a semnat cu echipa lui Dan Petrescu. Când ar putea ajunge în Gruia

Profimediaimages

CFR Cluj se întăreşte serios pentru campionat, dar şi pentru forţarea accederii în grupele Champions League sau Europa League. Gruparea antrenată de către Dan Petrescu a bifat al treilea al acestui început de an.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jucătorul unei rivale a semnat cu echipa lui Dan Petrescu

Roger de la UTA a semnat pentru gruparea ardeleană. Fotbalistul se afla în ultimele 6 luni de contract cu arădenii şi va continua din vară în Gruia. Totuşi, şefii campioanei ar vrea să îl aducă de acum pe Roger sub comanda lui Dan Petrescu. Atacantul de 25 de ani este al treilea transfer bifat de ardeleni în 2022 după Sergiu Buș și Marko Dugandzic.

CFR Cluj vrea să-i propună UTA-ei o sumă de bani pentru a-l putea legitima pe Roger încă din această iarnă, dar nu e sigură că se va înţelege cu şefii arădenilor, anunţă digisport.ro. Roger a ajuns la UTA în urmă cu un an și jumătate, de la Riga, grupare din Letonia, și a fost unul dintre remarcaţii din echipa lui Laszlo Balint. În acest sezon, Roger a fost unul dintre jucătorii de bază ai UTA-ei, evoluând în toate cele 21 de etape de campionat disputate.

Trupa lui Dan Petrescu are un început de foc în 2022. Joacă marele derby cu FCSB pe Arena Naţională, duminică 23 ianuarie, de la ora 20.00. După 21 de etape din sezonul regulat, CFR Cluj e lider în Liga 1, cu 10 puncte avans faţă de FCSB. O victorie pe Arena Naţională ar încheia practic conturile în lupta pentru titlu.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:18 17 nov.
Mihai Stoica, ironie la adresa lui Mircea Lucescu, după ce Florin Tănase a intrat în prelungiri cu Bosnia: “Ce să mai zic?”
23:52
Erling Haaland merge la World Cup 2026! Atacantul lui City, statistică fabuloasă în preliminarii
23:41
Norvegia s-a calificat la World Cup 2026, după victoria cu Italia. Squadra Azzurra, la baraj. Rezultatele serii
23:16
Carlos Alcaraz i-a pus gând rău lui Jannik Sinner, după finala de la Torino: „Sper să fii pregătit”
23:01
Zinedine Zidane a bătut palma cu noua sa echipă! Anunţul făcut de presa din Spania
22:35
România a fost învinsă de Polonia, în play-off-ul Billie Jean King Cup! Victorie cu 3-0 pentru echipa condusă de Iga Swiatek
1 Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia! 2 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 3 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 4 UPDATEÎnfrângerea dramatică a Ungariei a schimbat lista cu posibilele adversare ale României! Pe cine putem întâlni la baraj 5 FRF va merge la FIFA, după scandările rasiste din Bosnia! Comunicatul oficial al federaţiei 6 Incidente la finalul meciului de la Zenica. Scandarea românilor care i-a scos din sărite pe bosniaici
Citește și