CFR Cluj – Dinamo 4-1 | “Ştiu ce o să se întâmple săptămâna asta că am luat gol!” Andrei Burcă, speriat de reacţia lui Dan Petrescu! Planul de titlu de la Cluj: “Acum trebuie să uităm!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 6 martie 2022, 19:40

Comentarii
CFR Cluj – Dinamo 4-1 | Ştiu ce o să se întâmple săptămâna asta că am luat gol! Andrei Burcă, speriat de reacţia lui Dan Petrescu! Planul de titlu de la Cluj: Acum trebuie să uităm!

Andrei Burcă este fundaşul lui CFR Cluj / Profimedia

Ardelenii au făcut spectacol pe teren propriu și încheie sezonul regular pe primul loc, cu 76 de puncte. De cealaltă parte, ”câinii” au pierdut la scor confruntarea din Gruia și încheie sezonul regular pe loc de baraj și cu cea mai slabă defensivă din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj – Dinamo 4-1. Andrei Burcă crede că Petrescu e supărat pentru golul primit

Am început destul de ezitant partida. Păcat că am luat gol. Ştiu ce o să se întâmple din cauza asta această săptămână. Acum ne mai aşteaptă 10 finale. De acum trebuie să realizăm că s-a terminat acesta. Am făcut o primă de campionat bun, am câştigat puncte. Acum trebuie să uităm şi să începem playoff-ul. Trebuie să câştigăm şi să avem cât mai multe victorii pentru a câştigat campionatul“, a spus Andrei Burcă la finalul partidei, la digisport.ro.

CFR Cluj – Dinamo 4-1 | Gabriel Debeljuh i-a distrus pe ”câini” cu un hat-trick în 25 de minute

Fundașul Baptiste Aloe a marcat rapid în Gruia, dar Ciprian Deac și Gabriel Debeljuh, autorul unui hat-trick, au întors rezultatul.

În urma acestui succes, CFR Cluj încheie sezonul regular cu 76 de puncte, în timp ce Dinamo este pe loc de baraj și are cea mai slabă defensivă din Liga 1, cu 66 de goluri încasate.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:04 25 apr.

Real Betis – Real Madrid 1-1. Dezastru pentru trupa lui Alvaro Arbeloa. A fost egalată în minutul 90+4

23:54

Cristi Chivu a amânat sărbătoarea de titlu cu Inter. Napoli, victorie la scor cu Cremonese

23:44

Mihai Popescu a aflat din presă de plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB! Ce mesaj a avut pentru antrenor

23:42

„Ne-a anunțat prin mesaj”. Darius Olaru regretă plecarea lui Mirel Rădoi de la FCSB: „A fost normalitate la echipă”

23:40

Florin Tănase, reacție sinceră după plecarea neașteptată a lui Mirel Rădoi

23:20

Mehmet Topal, “dărâmat”, după meciul cu FCSB: “Nu mă aşteptam la aşa prestaţie”! Mesaj clar pentru jucători

1 Gigi Becali îi prelungește contractul, după FCSB – Petrolul 3-1: „E mai bun decât înainte” 2 Adrian Ilie s-a decis! Anunțul făcut de “Cobra” despre venirea mult dorită de Gigi Becali la FCSB 3 “Va fi cel mai mare jucător al României!” Mircea Lucescu i-a simţit valorea, despre cine este vorba 4 FIFA a decis! Ce se întâmplă cu înlocuirea Iranului cu Italia la Campionatul Mondial din vară 5 Andrei Nicolescu a făcut anunțul cu privire la viitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo: „Vom accepta să plece” 6 Primă anunţată în vestiarul Universităţii Craiova de patronul Mihai Rotaru: “Da, a venit și dânsul”
Citește și