Închide meniul

CFR Cluj – FC Argeș 2-0 | Camora și Andrei Burcă, în culmea fericirii după ce au lăsat-o în urmă pe FCSB. Ce au spus despre meciul cu Craiova lui Laurențiu Reghecampf

Alexandru Ivan Publicat: 4 aprilie 2022, 23:18

Comentarii
CFR Cluj – FC Argeș 2-0 | Camora și Andrei Burcă, în culmea fericirii după ce au lăsat-o în urmă pe FCSB. Ce au spus despre meciul cu Craiova lui Laurențiu Reghecampf

Hepta

CFR Cluj – FC Argeş 2-0. Echipa lui Dan Petrescu a obținut o nouă victorie în Liga 1 și s-a distanțat la opt puncte de rivala FCSB, în fruntea clasamentului. Debeljuh și Dugandzic au marcat golurile serii în Gruia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mario Camora și Andrei Burcă, stâlpii de fier din apărarea campioanei României, sunt în culmea fericirii, dar au atenționat că luptă la titlu nu e încheiată. Fundașii lui Dan Petrescu se așteaptă la un meci greu cu Craiova lui Laurențiu Reghecampf, în următoarea etapă.

Camora și Andrei Burcă, în culmea fericirii după ce au lăsat-o în urmă pe rivala FCSB

“Important e să mergi la fiecare meci ca o finală. Nu să joci frumos, în play-off joci pentru puncte. Echipa a arătat bine. Cel mai important era să luăm cele trei puncte. E un rezultat corect. Trebuie să fim conștienți că avem o distanță bună, dar nu e nimic terminat. Mai avem o finală la Craiova, pe care vrem să o câștigăm”, a spus Mario Camora, după meci.

Cu șapte etape rămase de disputat, CFR Cluj are opt puncte peste FCSB. Echipa lui Dan Petrescu e aproape de al cincilea titlu consecutiv în Liga 1. De cealaltă parte, FC Argeș rămâne fără punct în play-off.

“Ne bucurăm că am câștigat. Cei de la FCSB s-au încurcat și era obligatoriu, altfel nu meritam să fim campioni. Am dat dovadă că suntem o echipă pragmatică. Craiova e o echipă bună, ne așteaptă o partidă tare. Trebuie să ne pregătim cât mai bine și să mergem acolo determinați. Asta ne interesează. Să nu primim gol și să fructificăm ocaziile pe care le avem. Avem semifinală acum și după aia finală. Suporterii sunt incredibili. Până nu suntem campioni matematic, mai avem de muncit”, a spus și Andrei Burcă

Reclamă
Reclamă

CFR Cluj – FC Argeș 2-0

Gabriel Debeljuh a deschis scorul în Gruia, în minutul 23. Miguel a pasat direct la Debeljuh, iar fundașul croat a profitat din plin. Golgheterul CFR-ului a interceptat și a trimis balonul direct în plasa porții lui Greab.

Cu un sfert de oră înainte de final, FC Argeș a rămas în 10 oameni după eliminarea lui Tofan. Cu un om în minus, echipa lui Prepeliță a fost victimă sigură. Dugandzic a marcat primul gol de la revenirea în Liga 1 și a închis tabela, în minutul 84.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:16
VideoJurnal Antena Sport | Marian Drăgulescu cere pace între gimnastele care se acuză reciproc de hărțuire
22:14
VideoJurnal Antena Sport | Remy Bonjasky a trăit senzații tari la București, la finala de Super Rally
22:12
VideoJurnal AntenaSport | Rotaru îl susține pe Rădoi
22:10
VideoJurnal AntenaSport | Daniel Pancu e ca și semnat cu CFR Cluj
22:09
VideoJurnal Antena Sport | Fost la Viitorul și FCSB, Marco Dulca s-a întors din nou acasă
22:04
LIVE TEXTCS Dinamo – FC Dinamo 0-2. A început repriza a doua pe Arcul de Triumf
1 Giovanni Becali i-a dat replica lui Florin Tănase, după ce a fost făcut praf de decarul FCSB-ului 2 Scandal uriaş: Denisa Golgotă a depus plângere pentru hărţuire: “A spus că mi-ar da pumni în gură. E favorizată o gimnastă” 3 CFR Cluj nu așteaptă după Dan Petrescu! Decizia majoră luată de Iuliu Mureșan: “Ceva voi face” 4 Revenire importantă la Dinamo. Jucătorul va putea evolua în meciul din campionat cu CFR Cluj 5 Ce le-a spus Dennis Politic suporterilor, în faţa autocarului, după ce n-a jucat niciun minut în FCSB – UTA 4-0 6 EXCLUSIVCamelia Voinea a anunţat că deschide proces după declaraţiile Denisei Golgotă: “Am luat legătura cu avocaţii”
Citește și