CFR Cluj – FC Voluntari 1-0 | Campioana României, victorie chinuită cu revelația Ligii 1! Billel Omrani l-a salvat pe Dan Petrescu în minutul 90

Dragoș Vasile Publicat: 30 octombrie 2021, 23:20

Gigi Becali, negocieri directe cu Billel Omrani

Billel Omrani a adus victoria pentru echipa lui Dan Petrescu în minutul 90, după ce defensiva ilfovenilor a cedat. Atacantul nu mai marcase în Gruia de la victoria cu FCSB, scor 4-1, de la finalul lunii august.

În urma acestui rezultat, CFR Cluj s-a distanțat la 8 puncte de rivala Universitatea Craiova. Ardelenii sunt liderii Ligii 1, cu 36 de puncte. De partea cealaltă, FC Voluntari rămâne pe locul 5 în Liga 1, cu 24 de puncte.

CFR Cluj – FC Voluntari 1-0

Min. 90+3: Fluier final în Gruia! CFR Cluj a câștigat la limită, scor 1-0.

Min. 90: GOOOL CFR Cluj! Billel Omrani a dat lovitura în Gruia după ce defensiva ilfovenilor a cedat.

Min. 72: Mihai Popa, paradă de senzație! A intervenit decisiv la șutul trimis de Mario Camora.

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45: Pauză în Gruia!

Min. 29: Ocazie CFR Cluj! Claudiu Petrila a lovit bara transversală din lovitură liberă.

Min. 17: Ocazie uriașă FC Voluntari! Helder Tavares a fost aproape de deschiderea scorului. Acesta a trimis puțin pe lângă poarta lui Bălgrădean.

Update: A început meciul!

• CFR Cluj: Bălgrădean – Cr. Manea, Burcă, Bouhenna, Camora – Culio, Boateng, C. Deac – Omrani, Alibec, Petrila
  • FC Voluntari: M. Popa – Richardinho, Tamaș, Armaș – C. Costin, V. Rață, Droppa, Helder Tavares, Briceag – Nemec, I. Gheorghe

Campioana României înfruntă revelația Ligii 1

CFR Cluj este liderul Ligii 1, cu 33 de puncte, obținute după 13 etape. Campioana României vine după succesul cu Sepsi, scor 2-0.

De cealaltă parte, FC Voluntari este revelația sezonului din Liga 1. Echipa lui Liviu Ciobotariu ocupă locul 4 în clasament, cu 24 de puncte obținute în 13 etape.