Închide meniul

CFR Cluj nu se mulțumește cu golul din ofsaid de la Mioveni: “Am avut două penalty-uri! Dacă noi suntem avantajaţi de arbitri…”

Alexandru Ivan Publicat: 8 august 2021, 9:48

Comentarii
CFR Cluj nu se mulțumește cu golul din ofsaid de la Mioveni: Am avut două penalty-uri! Dacă noi suntem avantajaţi de arbitri…

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Marius Bilașco, managerul sportiv de la CFR Cluj, susține, cu vârf și îndesat, că echipa lui Șumudică este printre cele mai dezavantajate din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj, reacție dură arbitrajul de la Mioveni

“E o fază la care se poate… Şi noi am avut, din punctul nostru de vedere, două penalty-uri.

Dacă-ţi dă cu capul în cap, ce e? Dacă face comoţie tot nu e penalty? Nu contează intensitatea. Dacă noi suntem avantajaţi de arbitri… Sunt faze şi la unii, şi la alţii. La ei e faza de gol.

În sezonul trecut noi am fost clar echipa dezavantajată! Acum, în decursul acestui sezon, cu siguranţă vor mai fi astfel de faze. Nu doar pentru CFR, şi pentru Craiova şi pentru FCSB”, a spus Marius Bilaşco la TV Telekom Sport.

CFR Cluj a învins-o pe nou-promovata CS Mioveni cu scorul de 1-0 (0-0), vineri seara, în deplasare, într-un meci din etapa a 4-a a Ligii 1. Unicul gol al partidei a fost înscris de Claudiu Petrila, după ce a plecat din poziţie clară de ofsaid

Reclamă
Reclamă

CS Mioveni nu a primit un penalty, cu un sfert de oră înainte de final! Graovac l-a tras de tricou pe Garutti în careu, sub ochii arbitrului. În cele din urmă l-a şi pus la pământ pe fundaşul Mioveniului, dar Chivulete nu a intervenit.

CS Mioveni a depus memoriu după arbitrajul dezastruos din meciul cu CFR Cluj

CS Mioveni a depus memoriu după arbitrajul dezastruos din meciul cu CFR Cluj. Ameninţă chiar că se va retrage din Liga 1 dacă FRF, LPF şi CCA nu vor lua măsuri exemplare.

„Măcar retragerea noastră va ajunge la urechile UEFA şi FIFA” au transmis conducătorii nou-promovatei, care sunt hotărâţi să recurgă la gesturi fără precedent. Sunt nemulţumiţi de gafele făcute de brigada condusă de Andrei Chivulete în meciul din etapa a 4-a a Ligii 1.

Reclamă

Daca apelul nostru, la care speram sa ni se alature cat mai multe echipe, nu va avea sorti de izbinda, atunci ne permitem sa credem ca CCA are de ascuns multe, iar observatorii protejeaza arbitrii acordandu-le note mari, in ciuda numeroaselor greseli care apar meci de meci”, se arată în comunicatul semnat de preşedintele Consiliului Director, Dumitru Olteanu.

 

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

O va duce Mirel Rădoi pe FCSB în Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:55
“Cum o să puteți trei luni să nu faceți schimbările la FCSB?” Ce a putut răspunde Gigi Becali
11:51
Oficial. Nou antrenor la FC Botoşani, a condus astăzi primul antrenament. Iftime: “Să stabilizeze echipa”
11:49
VIDEOTampa Bay Lightning – Buffalo Sabres 7-8. Meciul sezonului în NHL! Răsturnări de situaţie şi 102 minute de penalizare
11:43
Gigi Becali, întâlnire decisivă cu Mirel Rădoi: “Trebuie să mă consult la căpăţână!” Obiectivul la FCSB
11:18
Adi Ilie critică deja strategia lui Gigi Becali: “Mirel Rădoi, două luni? Prea puțin! Totul este făcut pe grabă”
11:00
Verdictul specialistului după penalty-ul cerut de Chivu şi Inter în prelungirile derby-ului cu Milan
1 EXCLUSIVPrima decizie luată de Mirel Rădoi după ce a devenit antrenor la FCSB! Singurul lucru pe care Gigi Becali i l-a interzis 2 Primul titular care pleacă de la FCSB cu Mirel Rădoi antrenor 3 Gigi Becali a anunţat noul antrenor de la FCSB! Surpriză uriaşă 4 EXCLUSIVCe surpriză! Pe cine aduce Mirel Rădoi la FCSB. Anunţul lui Gigi Becali 5 Gigi Becali i-a decis viitorul lui Mihai Stoica după ce Charalambous şi Pintilii au demisionat! 6 Mirel Rădoi schimbă sistemul la FCSB. Cu cine va juca în atac. Gigi Becali a dat informaţiile
Citește și