Graovac a deschis scorul chiar înainte de pauză, în minutul 43. În repriza secundă, giuleștenii au forțat egalarea și au trecut la conducerea jocului. Junior Morais a făcut 1-1, în minutul 69, din pasa lui Rareș Ilie. Și mijlocașul central putea marca la faza următoare. Oaspeții au fost însă “taxați” de Ciprian Deac, chiar înante de final. Veteranul CFR-ului a marcat și a stabilit rezultatul final în minutul 84.
Ciprian Deac, prima reacție după CFR Cluj – Rapid 2-1
“Nu știu ce se întâmplă, dar ceva nu e bine, asta e clar. Eu zic că e prea devreme să vorbim de puncte, să se termine campionatul regulat, să vedem care va fi avansul nostru, dacă va fi. În play-off începe un nou campionat, sunt conștient. După ce se vor înjumătăți punctele, ne pot ajunge din 1-2 meciuri.
Nu e prima dată când începem modest a doua repriză. Nu-mi explic, suntem pregătiți. La experiența noastră trebuia să marcăm și golul 2 și să ne distanțăm.
A fost o atmosferă superbă. Rapid are niște suporteri minunați care merg oriunde cu ei. În seara asta m-am simțit fotbalist pentru că oriunde m-am uitat am văzut numai alb și vișiniu“, a declarat Ciprian Deac după CFR Cluj – Rapid 2-1.
Cu acest succes, CFR Cluj a acumulat 64 de puncte. Are cu opt mai mult decât principala urmăritoare, FCSB, care tocmai s-a încurcat cu CS Mioveni, scor 1-1. Rapid a rămas cu 36 de puncte, cu 6 mai puțin decât Farul. Șapte meciuri la rând fără victorie au jucătorii lui Mihai Iosif.
- CFR Cluj – Rapid 2-1
- Ciprian Deac a marcat golul victoriei
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- O fostă câștigătoare a Cupei României, exclusă din campionat. A apelat la un gest gândit și de Gigi Becali
- Marius Ştefănescu, o nouă ofertă din România: “Va dori să meargă în prima ligă”
- Ianis Hagi, integralist în Alanyaspor – Galatasaray 1-2. Ce șanse are echipa românilor să meargă mai departe
- Afacerea în care Adrian Mititelu a pierdut 40 de milioane de euro: “Ştiu că vi se pare o nebunie”
- “Mi-am vândut tot ce aveam”. Sacrificiul imens făcut de jucătorul pe care FCSB plătea 1 mil. €. Ce face acum
































