CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0. Egal ”de vacanță” după un final încins la Cluj! Fază controversată pe finalul partidei

Antena Sport Publicat: 22 decembrie 2020, 18:34 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:06

Hepta

CFR Cluj - Universitatea Craiova, LIVE SCORE, 21:00, AS.ro

Niciuna dintre cele două echipe nu s-a aruncat în atac foarte mult. Mamut a avut cea mai mare ocazie a Craiovei în prima repriză, când Bălgrădean a scos cu un reflex absolut senzațional. În repriza a doua, Bic a lovit tare mingea care a părut că a căzut în spatele liniei porții, dar arbitrul nu a dat gol.

Ardelenii au avut o singură mare ocazie, la lovitura cu capul trimisă de Burcă ce a trecut puțin pe lângă.

Min. 90+: S-a terminat meciul.

Min. 89: Ovidiu Bic zguduie bara cu un șut care pare că a intrat în poartă.

Min. 79: Ocazie uriașă pentru CFR! Vinicius trece ”la o palmă” de gol, dar Bălașa îi suflă mingea.

Min. 74: Bărbuț și Burcă au o ciocnire din care ies câteva îmbrânceli, dar arbitrul calmează situația.

Min. 53: Ocazie mare pentru CFR! Burcă trimite cu capul, din corner, puțin pe lângă poartă!

Min. 46: A început repriza a doua.

Min. 45+: S-a încheiat prima repriză.

Min. 45: Chipciu centrează destul de periculos din corner, dar apărarea oltenilor respinge.

Min. 33: Craiova trece din nou pe lângă gol cu șutul lui Mamut! Bălgrădean scoate cu un reflex superb.

Min. 27: Ocazie uriașă pentru Craiova! Bălgrădean respinge greșit, iar Bălașa trage puțin pe lângă poartă.

Update 21:00: A început meciul.

LIVE SCORE | CFR Cluj – Universitatea Craiova 21:00

Echipele de start:

CFR Cluj: Bălgrădean – Malico, Burcă, Vinicius, Manea – Wiliam, Djokovic, Deac – Gidea, Costache, Debeljuh

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Bălașa, Papp, Bancu – Bic, Nistor, Cicâldău – Constantin, Mamut, Ofosu.

Înainte duelului din Gruia, Edi Iordănescu are maximum de puncte în Liga 1, după 3 victorii cu Poli Iaşi, FCSB şi Dinamo. Încă un succes îi aduce pe clujeni la un singur punct în spatele rivalei FCSB.

CFR Cluj – Universitatea Craiova LIVE SCORE. Declaraţiile lui Edi Iordănescu

"Ne aşteptăm la o partidă extrem de dificilă. Ar fi o greşeală ca opinia publică să rămână influenţată de ultimul lor rezultat. Îi consider o echipă extrem de valoroasă, cu multă calitate individuală. O echipă rănită, iar asta o face şi mai periculoasă.

Am datoria să nu cad în capcană, să analizez obiectiv şi echilibrat. Craiova a făcut o prima repriza cu FCSB chiar bună, în care a creat, a produs ocazii. Putea şi să deschidă scorul. Este o candidată serioasă şi îndreptăţită pentru titlu. Trebuie să fim eficienţi şi să producem un rezultat pozitiv", a spus Iordănescu, înaintea meciului.

CFR Cluj – Universitatea Craiova LIVE SCORE. Oltenii nu uită "finala" pierdută sezonul trecut

Craiova vine după un meci pierdut pe Ion Oblemenco, împotriva celor de la FCSB. Repriza a doua a fost una de coşmar pentru olteni, care puteau încasa alte 4-5 goluri. Mai mult, sezonul trecut, CFR le-a suflat titlul oltenilor, chiar pe terenul lor.

”Un meci împotriva unei echipe cu jucători experimentați, campionii României. E un meci de campionat, ce a fost nu mai contează, important e să intrăm cu moral bun și să câștigăm. Eram la 60 de minute de câștigarea titlului la precedentul meci cu CFR Cluj, sperăm să avem orgoliul necesar și să câștigăm.

Orice victorie e un cadou pentru suporteri, dar e abia prima parte a campionatului, nu înseamnă absolut nimic dacă vom câștiga”, a declarat Corneliu Papură, la conferința de presă.

CFR Cluj – Universitatea Craiova LIVE SCORE. Echipele probabile

CFR Cluj (4-3-3): Bălgrădean – Susic, Vinicius, Burcă, Camora – Itu, Soares, Djokovic – Deac, Debeljuh, Costache

Universitatea Craiova (4-3-3): Pigliacelli – Vlădoiu, Bălașa, M. Constantin, Bancu – Nistor, Bic, Cicâldău – Ivan, Mamut, Ofosu

CFR Cluj – Universitatea Craiova se va disputa în această seară, de la ora 21:00, în direct pe AS.ro.

9:02 Mihai Stoica, verdict cumplit pentru Dinamo: „A cam retrogradat!” 4
22:45
VIDEOMax Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu de Formula 1 de la Miami (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, 23:00)
4
22:35
Promisiunea lui Kopic după ce Dinamo a ajuns într-o situaţie dramatică: „Vom lupta până la final, vom lupta pentru club!”
4
22:20
Ahmed Bani, la pământ după ce Dinamo a fost egalată de U Cluj: „Trebuia să câștigăm cu orice preț!”
4
22:02
Cum arată clasamentul în playout după U Cluj – Dinamo 3-3. Situaţie disperată pentru echipa lui Kopic
4
21:31
NEWS ALERTReal Madrid e noua campioană a Spaniei! Echipa lui Ancelotti a câştigat titlul cu 4 etape înainte de final
4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda