Închide meniul

CFR Cluj – Universitatea Craiova 1-2 | Oltenii se amuză după scandalul provocat de Edi Iordănescu: "Mi-ar fi fost rușine să cer penalty"

Alexandru Ivan Publicat: 25 aprilie 2021, 5:22

Comentarii
CFR Cluj – Universitatea Craiova 1-2 | Oltenii se amuză după scandalul provocat de Edi Iordănescu: "Mi-ar fi fost rușine să cer penalty"

Hepta

La finalul meciului din Gruia, Edi Iordănescu și Marius Bilașco s-au plâns că CFR Cluj a avut cel puțin două penalty-uri neacordate. Pe de altă parte, tabăra Craiovei susține că arbitrajul lui Hațegan, cel bine cotat arbitru al României, n-ar trebui contestat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj – Craiova 1-2 | Sorin Cârțu, despre arbitrajul lui Ovidiu Hațegan

"Nu comentăm problemele de arbitraj. Îi doare, dar a fost o partidă în care n-au arătat că merită să câștige. Puteau câștiga și ei, a fost bara lui Păun, dar și noi am avut două situații de unu-la-unu cu portarul la 1-1. Este păcat că se aduce în discuție așa ceva. Nu poți să dai penalty la acele faze", a spus Sorin Cârțu, la Digi Sport.

Sorin Cârțu s-a adresat chiar lui Ion Crăciunescu. Potrivit președintelui Universității, protestele vehemente de pe banca lui CFR Cluj sunt nefondate.

"E aiurea să comentăm aceste faze. Hațegan arbitrează într-o manieră de Champions League, dacă ajugem să-l contestăm… Sunt faze ușoare nașule (n.r Ion Crăciunescu). Nașule, dacă dădeai un penalty ca ăsta în perioada în care arbitrai, aveai mari probleme. Eu, ca fost fotbalist, mi-ar fi fost rușine să cer un penalty de genul ăsta", a mai spus Sorin Cârțu. 

Oividu Hațegan a arbitrat-o de cinci ori în acest sezon pe CFR Cluj. Bilanțul  clujenilor cu Hațegan la centru este următorul: două victorii, cu Hermannstadt și Sepsi, o remiză cu Craiova și două înfrângeri, cu FCSB și aceeași Craiova. 

Reclamă
Reclamă

 

CFR Cluj a încheiat o serie de patru meciuri fără înfrângere în Liga 1. Ultimul eşec l-a înregistrat luna trecută pe Arena Naţională, chiar cu FCSB, scor 0-3.

 Etapa viitoare, CFR  va juca tot acasă, cu FC Botoşani, după care o aşteaptă derby-ul din deplasare cu FCSB. De cealaltă parte, Craiova va juca cu roș-albaștrii chiar în următoarea etapă. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

A fost eliminat prea uşor Ştefan Târnovanu, în FCSB - Farul?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
17:14
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 29 iulie
17:05
Programul Marelui Premiu al Ungariei! Cursa e duminică, de la ora 15:45, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
17:05
Doar două cuvinte a scris David Popovici pe rețelele sociale, după aurul cucerit. Reacția campionului mondial
17:00
„Bun venit!” Ce s-a ales de Billel Omrani, starul care-i lua locul lui Mahrez la OM: n-a marcat de doi ani și jumătate
16:54
“Un meci cu încărcătură sentimentală aparte?” Alexandru Musi, răspuns ferm înaintea derby-ului Dinamo – FCSB
16:53
Cum a reacționat antrenorul lui Popovici, când David a vrut să renunțe la Mondiale. Dezvăluirea campionului
1 Situaţie incredibilă la Universitatea Craiova – U Cluj! Echipa lui Mirel Rădoi a evoluat cu 12 jucători! 2 “Mi-a spus să joc fotbal, i-am zis «păi ce, joc handbal?»”. Alexandru Musi, revoltat după Oțelul – Dinamo 3 Câţi bani a încasat David Popovici după medalia de aur de la proba de 200 de metri liber de la Campionatele Mondiale 4 Cum l-a putut numi Gigi Becali pe Andrei Cordea, după ce a semnat cu CFR Cluj: “I-am zis lui Mihai Stoica” 5 Gigi Becali pregăteşte lovitura verii! Vrea să aducă doi jucători la FCSB. Condiţia pentru a face mutarea 6 “S-a prăbuşit” Ce a scris presa chineză despre Pan Zhanle şi David Popovici după seriile de la 200 m liber!
Citește și