Închide meniul

CFR Cluj – Universitatea Craiova | Andrei Burcă a înscris primul gol din noul mandat al lui Dan Petrescu. “Stâlpul” campioanei s-a bucurat nebunește

Alexandru Ivan Publicat: 20 septembrie 2021, 21:59

Comentarii
CFR Cluj – Universitatea Craiova | Andrei Burcă a înscris primul gol din noul mandat al lui Dan Petrescu. Stâlpul campioanei s-a bucurat nebunește

Andrei Burcă, în timpul unui meci disputat de CFR Cluj / Digi Sport

După 0-1 cu FC Botoșani și Jablonec, CFR s-a descătușat și a marcat în sfârșit sub comanda lui Dan Petrescu. A făcut-o unul dintre elevii preferați ai “Bursucului”, Andrei Burcă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Burcă, primul gol din nou mandat al lui Dan Petrescu la CFR Cluj

Andrei Burcă l-a învins pe Pigliacelli cu o lovitură de cap plasată ideal, după un corner. Fundașul campioanei României s-a bucurat nebunește după gol, aratând foarte motivat.

Andrei Burcă
Sursa: captură Digi Sport
Andrei Burcă
Sursa: captură Digi Sport

Pe plan individual, a fost primul gol al lui Burcă din acest sezon. Fundașul de 28 de ani este abia la al treilea meci oficial din noua stagiune, fiind accidentat o bună perioadă de timp.

Burcă nu mai marcase din meciul cu FCSB din turul sezonului trecut, când a adus egalarea pentru ardeleni în secundele de prelungire, scor 1-1. Acel punct obținut de CFR Cluj s-a dovedit crucial în lupta pentru titlu, coroana fiind cucerită de CFR.

Dan Petrescu: “Am emoții, va fi un meci foarte important pentru mine”

Golul lui Burcă a fost ca o descătușare pentru Dan Petrescu. “Bursucul” anticipa un duel de foc înaintea meciului.

Reclamă
Reclamă

E primul meci acasă după atâta timp. Am emoții, stres, și sper să încep aventura acasă cu o victorie după aceste înfrângeri suferite în deplasare. Craiova arată foarte bine atât ofensiv, cât și defensiv.

Întâlnim o echipă care are lot complet, au revenit inclusiv Koljic și Ivan. Mie mi s-a părut că au jucat foarte bine cu Sepsi, numai ghinionul a făcut să nu câștige. Bancu și-a revenit și el după o perioadă mai grea. Va fi un meci foarte important pentru mine, pentru club, dar după acest meci vor mai fi încă 32, deci este posibil să se întâmple orice”, a spus Dan Petrescu, la conferința de presă dinaintea meciului.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E o pierdere pentru FCSB plecarea lui Adrian Şut?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:23
VideoJurnal Antena Sport | Dawa a revenit! Camerunezul visează la Premier League
21:20
VideoJurnal Antena Sport | Baiaram vrea să facă de 3 ori bairam la vară
21:16
VideoJurnal Antena Sport | Denis Drăguş a revenit la Gaziantep, unde a avut cea mai bună perioadă
21:13
EXCLUSIVAnunţul pe care toţi fanii “câinilor” îl aşteptau despre noul stadion al lui Dinamo: “Da, absolut!”
21:12
Gigi Becali, aproape să dea o nouă lovitură! Cine poate pleca de la FCSB, după Adrian Șut
21:00
LIVE TEXTAtletico – Real Madrid 0-1. Duel stelar la Jeddah pentru un loc în finală. Gol fabulos marcat în debutul jocului
1 FotoRăsturnare de situaţie în divorţul lui Ilie Năstase de soţia lui, Ioana! Anunţul fostului mare tenismen român 2 FotoMama din Dorohoi a jucătorului naţionalei României a surprins în Antalya. I-a băgat în şedinţă pe Andrei Nicolescu şi Curelea 3 Mirel Rădoi revine pe bancă! Lovitură de proporții dată de fostul tehnician al Craiovei 4 Gigi Becali face transferul iernii în fotbalul românesc. Adrian Şut pleacă de la FCSB 5 Scandal la aeroport la plecarea lui Adrian Şut din Antalya: “A fost o onoare să joc pentru FCSB” 6 Românul, transferul carierei la Galatasaray! Mutare de 7 milioane de euro
Citește și