Închide meniul

Chindia Târgovişte – Academica Clinceni 2-1. Echipa lui Emil Săndoi a câştigat duelul revelațiilor. Scandal de proporţii după fluierul final

Antena Sport Publicat: 22 ianuarie 2021, 13:41

Comentarii
Chindia Târgovişte – Academica Clinceni 2-1. Echipa lui Emil Săndoi a câştigat duelul revelațiilor. Scandal de proporţii după fluierul final

Chindia - Clinceni

CHINDIA – ACADEMICA CLINCENI 2-1

Min 90: Fluier final. Chindia se impune cu 2-1. Echipele pornesc un scandal pe marginea terenului. Cascini s-a certat cu un jucător din tabăra adversă şi s-au împărţit pumni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Min 46: GOOLLL ACADEMICA! Juan Cascini  a redus din diferenţă cu un şut din interiorul careului.

Min 46: Jocul s-a reluat. A început repriza a doua.

Min. 45: Pauză în meciul care se dispută la Buftea.

Min. 27: GOOOLLL CHINDIA TÂRGOVIŞTE! Un nou gol marcat de echipa lui Săndoi. Cristian Neguţ a punctat din centrarea lui Daniel Popa!

Reclamă
Reclamă

Min. 25: GOOOLLL CHINDIA TÂRGOVIŞTE! Daniel Popa a deschis scorul după o acţiune de senzaţie a gazdelor. Apărarea Academicii, făcută KO!

Min. 1: A început meciul!

Chindia: Aioani – Căpușă, Pițian, Iacob, Dinu – Neguț, Dulca, Rață, Dumitrașcu – Florea, Popa
Rezerve: D. Moldovan, Martac, Atanase, Yameogo, A. Șerban, Berisha, F. Mitrea, M. Costea
Antrenor: Emil Săndoi

Reclamă

Clinceni: Vâlceanu – Pashov, Jutric, Gardoș, Dobrescu – Cebotaru, Cascini, A. Popa – Cordea, Chunchukov, Andronic
Rezerve: A. Ureche, F. Achim, Chandarov, Markovic, Ventura, Pîrvulescu, Patriche, Dumitriu
Antrenor: Ilie Poenaru

Chindia caută a doua victorie consecutivă în Liga 1, după ce a reușit etapa trecută să se impună cu 1-0 pe terenul lui Dinamo. Deși are cel mai slab atac din campionat, cu doar 14 goluri înscrise în 17 etape, formația lui Emil Săndoi visează să joace primul play-off din istoria clubului. 

De cealaltă parte, Clinceni nu a câștigat până acum în 2021. Elevii lui Ilie Poenaru au cedat cu 1-3 pe terenul campioanei CFR Cluj și au scos doar un egal în ultima rundă, 0-0 cu Hermannstadt. Cu toate acestea, Clinceni se menține pe locul al 5-lea în Liga 1 și vrea să-și asigure prezența în play-off, mai ales după ce a oficializat transferul lui Adi Popa.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:49
Cauza accidentului din Timiș, descoperită. Unul dintre cei trei supraviețuitori a povestit ce s-a întâmplat
11:47
Aflată în pericol de faliment, echipa de tradiţie din România a găsit soluţia pentru salvare!
11:26
Lovitură pentru Rapid. Cât stă pe bară titularul accidentat în meciul cu UTA: “Nu e ceva minor”
10:53
200 de suporteri ai lui PAOK au mers la locul accidentului teribil din Timiș. Gestul făcut în memoria victimelor
10:23
Adrian Mutu a dat verdictul după transferul lui Olimpiu Moruţan la Rapid!
10:11
Italienii i-au greșit naționalitatea lui Istvan Kovacs înainte de Borussia Dortmund – Inter. Gafa din presă
1 “Şocant! Ce tragedie!” Reacţia presei din Grecia după accidentul şocant în care 7 fani PAOK au murit în România 2 Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul 3 VIDEOGestul făcut de Răzvan Lucescu şi PAOK după decesul fanilor greci în accidentul din România 4 VIDEODramă în România: un microbuz cu fani ai lui PAOK, implicat într-un accident cu 7 morţi şi 3 răniţi 5 Prima ipoteză în cazul accidentului din România, în care 7 fani ai lui PAOK au murit! Posibila cauză a tragediei 6 Ofertă de ultimă oră anunţată de Gigi Becali la FCSB: “Mai contează la mine încă 80.000 de euro?”
Citește și